Czytających: 5201

Wałbrzych: Porażka w ostatnim sparingu

Sobota, 28 września 2024, 12:00
Aktualizacja: 12:10
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika mają za sobą ostatni mecz kontrolny przed inauguracją ligi.

Rywalem Górnika w tym ostatnim meczu kontrolnym był GTK Gliwice. Pierwsza kwarta była bardzo zacięta i po 10 minutach goście prowadzili różnicą 1 punktu (20-19). W drugiej ćwiartce GTK radziła sobie lepiej od podopiecznych Andrzeja Adamka i dość spokojnie utrzymywali przewagę punktową i w efekcie do przerwy było 40-34 dla Gliwic. W trzeciej kwarcie przewaga GTK sięgała momentami nawet 11 punktów, ale nieco lepsza końcówka tej kwarty Górników spowodowała, że po trzech ćwiartkach GTK prowadził 57-50. W ostatniej kwarcie GTK pokazał swoją wyższość tego dnia i ostatecznie wygrał 11 punktami.

Górnik Zamek Książ Wałbrzych - GTK Gliwice 64-75 (19-20, 15-20, 16-17, 14-19)

Górnik: Gilbert 13 (5 asyst), Berzins 12 (8 zbiórek, 4 asysty), Smith 10, Kulka 9, Bojanowski 7, Patton 5, Gotcher 3, Wyka 3 (5 zbiórek), Marchewka 1, Jakóbczyk 1.