Czytających: 7408

Europa: Porażka w Decinie

Czwartek, 5 września 2024, 10:48
Aktualizacja: 10:58
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika w kolejnym meczu kontrolnym przegrali w czeskim Decinie 74–84.

Naszym koszykarzom wydłużyła się podróż na ten mecz do blisko 5 godzin, a ponadto trener Andrzej Adamek miał do swojej dyspozycji tylko 8 graczy, bowiem Niedźwiedzki przechodzi rehabilitację, a Durski, Paton i Bojanowski zostali w Wałbrzychu, gdyż mają drobne urazy. Sam mecz ustawiła pierwsza kwarta, która miejscowi wygrali 26-14. W drugiej ćwiartce gra Górników wyglądała już znacznie lepiej i w efekcie do przerwy mieliśmy remis po 35. W trzeciej kwarcie trwała zażarta walka i po 30 minutach Decin prowadził 56-52. W ostatnich 10 minutach dała znać o sobie wąska kadra wałbrzyszan i stąd 10 punktowa wygrana gospodarzy.

BK Armex Decin - Górnik Zamek Książ Wałbrzych 84-74 (26-14, 9-21, 21-17, 26-22)

Górnik: Gotcher 14 (5 zbiórek, 6 asyst), Wyka 12, Gilbert 11 (5 asyst), Kulka 10 (11 zbiórek), Smith 9, Marchewka 8 (4 asysty), Berzins 6, Jakóbczyk 4.