Czytających: 7881

Wałbrzych: Wicemistrz okazał się lepszy

Sobota, 5 października 2024, 10:36
Aktualizacja: 10:52
W pierwszym po 15 latach meczu najwyższej klasy rozgrywkowej, koszykarze Górnika Zamek Książ Wałbrzych ulegli na własnym parkiecie wicemistrzom Polski ze Szczecina 72–82.

Mecz zaczął celną trójką zawodnik gości Woodard. Po dwóch minutach goście prowadzili 5-0, a niemoc Górnika przełamał wreszcie Wyka. W 4. minucie po celnej trójce Mazurczaka goście prowadzili 10-8. Do końca tej kwarty Wilki prowadziły różnicą kilku punktów i po 10 minutach było 18-20. W 13. minucie po celnym rzucie Gilberta Górnicy doprowadzili do remisu po 23, ale po chwili trójką poczęstował nas Woodard i znów goście prowadzili. W 14. minucie po trafieniu Wyki wreszcie wyszliśmy na prowadzenie (28-26), ale nie trwało to zbyt długo i szczecinianie za chwilę odzyskali prymat. Do końca pierwszej połowy oglądaliśmy wyrównane i zacięte widowisko i po 20 minutach było 42-44.

Trzecia kwarta miała podobny przebieg do dwóch wcześniejszych. Wynik często oscylował wokół remisu, a prowadzenie można powiedzieć przechodziło z rąk do rąk. W 27. minucie kolejną celną trójką popisał się Mazurczak i goście wyszli na prowadzenie 60-57. Po 30 minutach Wilki wypracowały 5 punktów przewagi (68-63) i stały na lepszej pozycji przed ostatnią ćwiartką. Górnicy podjęli jeszcze rękawicę i dzielnie walczyli, ale widać było duże doświadczenie ekipy gości i to doświadcznie oraz indywidualne akcje spowodowały, że to Szczecin mógł cieszyć się z wygranej.

Górnik Zamek Książ Wałbrzych - King Wilki Morskie Szczecin 72-82 (18-20, 24-24, 21-24, 9-14)

Górnik: Gotcher 18 (4 zbiórki), Wyka 12, Gilbert 10 (8 asyst), Patton 9 (5 zbiórek), Marchewka 8, Kulka 8, Berzins 5 (5 zbiórek), Bojanowski 2 (4 zbiórki), Durski 0, Wiśniewski 0.