Po mszy świętej i złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości, rozpoczęła się część rozrywkowa Narodowego Święta Niepodległości.
Na początek w Rynku odbył się krótki festyn, który rozpoczął się Polonezem. Wzięła w im udział spora grupa młodzieży trenującej ten taniec przed zbliżającą się studniówką. Nie zabrakło także osób starszych, które swojego studniówkowego Poloneza odtańczyły nieco dawniej.
Istniejąca od niedawna wałbrzyska grupa teatralna „De kromkas chlebem” wykonała wraz z publicznością Marszałka Piłsudskiego na Kasztance stosując technikę origami.
Punktem kulminacyjnym krótkiego, z powodu zimna, spotkania w Rynku była „żywa flaga”, którą ułożyły mające białe i czerwone balony. Niestety nie wyszła okazale z powodu niewielkiej liczby uczestników.
Z kolei reprezentacyjna sala Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej imienia Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu wypełniła się publicznością, która przyszła obejrzeć występ Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Usłyszeliśmy i zobaczyliśmy polskie pieśni i tańce narodowe, między innymi: „Bywaj dziewcze zdrowe”, „Ułani, ułani”, „Patrz Kościuszko”, a z tańców: Poloneza, Mazura, Białego Walca.
Co prawda na ścianie budynku II Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja wyświetlane były obrazy z czasów walki o niepodległość, którym towarzyszyła patriotyczna muzyka, a drzwi otwierał żołnierz z czasów Księstwa Warszawskiego, ale w wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej królowało „Metro”. Przedstawiony spektakl bardzo podobał się publiczności i wzbudził owacje na stojąco.
Na zakończenie odbył się pokaz ogni sztucznych.