Przewodnicząca zarządu głuszyckiego koła PZN Bogumiła Kochanek wręczyła burmistrzowi Głuszycy Romanowi Głodowi legitymację honorowego członka Polskiego Związku Niewidomych, dziękując za wspieranie działań podejmowanych na rzecz głuszyckiego środowiska osób niewidzących i niedowidzących. Legitymację honorowego członka PZN otrzymała także Beaty Żołnieruk, wspierająca finansowo działalność głuszyckiego koła.
W czasie spotkania można było usłyszeć wiele pokrzepiających słów i podziękowań dla osób i instytucji współpracujących i wpierających działalność głuszyckiego koła. Odznaki „Przyjaciel Niewidomego” Bogumiła Kochanek przekazała: dyrektor CK-MBP Monice Rejman, Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Wałbrzyskiego Grażynie Owczarek, Grzegorzowi Czepilowi z Jadłodajni Finezja w Głuszycy, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych w Wałbrzychu Jolancie Ceran, Tadeuszowi Gorczakowskiemu z cukierni w Nowej Rudzie oraz kierownik zespołu instytucjonalnej pieczy i rehabilitacji Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu Magdalenie Kołodziejczyk, w której imieniu odznakę odebrała Magda Tajduś.
Za działania służące integracji oraz pomocy osobom niewidomym i niedowidzącym z terenu Gminy Głuszyca podziękował Bogumile Kochanek burmistrz Roman Głód, który wręczył wszystkim obecnym w sali członkom głuszyckiego koła PZN opaski odblaskowe z logo Gminy Głuszyca.
W spotkaniu uczestniczyło ok. 70 członków głuszyckiego koła oraz wielu sympatyków i przyjaciół koła. Wszyscy życzyli osobom niewidomym i niedowidzącym zdrowia, wielu radosnych i optymistycznych chwil oraz odczuwalnego wsparcia ze strony przyjaciół i życzliwych osób w zmaganiu się ze słabościami i niedogodnościami życia. Uroczystość uświetnił występ taneczny zespołu „Iskierki” z Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych w Wałbrzychu pod opieką Ilony Zalejskiej oaz grający na akordeonie Stefan Pielech.
Święto osób niewidomych i niedowidzących obchodzone jest corocznie 15 października od 1964 roku. Celem obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski jest przedstawienie opinii publicznej, środkom masowego przekazu, rządom i władzom lokalnym problematyki osób niewidomych i niedowidzących. Święto jest okazją, by przypomnieć zdrowej części społeczeństwa, że niewidomi i niedowidzący istnieją, chcą żyć tak jak wszyscy inni obywatele kraju i świata - bez ograniczeń i bez fałszywej litości.