Scena - punkt główny
Kamyki mają zostać zagospodarowane na miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe. Przede wszystkim powstanie duża scena usytuowana w centralnej części kamieniołomu - w miejscu, gdzie do niedawna jeszcze odbywał się Open Air Festiwal. Pokrycie sceny zaprojektowano z tekstylnej powłoki w kształcie spirali-żagla, co będzie przypominało trąbkę ucha środkowego i bardzo dobrze spełniało swoją akustyczną funkcję. Przy scenie powstanie także garderoba oraz widownia piknikowa.
Tyrolka i przystań
Najdłuższą tyrolkę w Polsce - bo blisko półkilometrową - zamierza na terenie kamieniołomu uruchomić duet: Dąbrowski-Drzygała. Ich park linowy oraz tyrolka w Łomnicy już cieszą się ogromnym powodzeniem. Atutami tego, który powstanie na terenie Kamyków, będą: szybkość, długość, wysokość oraz możliwość równoległego zjazdu trzech osób. Zalany kamieniołom przypominający norweskie fiordy będzie można podziwiać też z perspektywy wody - ma powstać przystań, skąd zainteresowani będą mogli wypożyczyć sprzęt wodny. Ale to nie wszystko: w dalszej przyszłości planuje się utworzenie tu obserwatorium astronomicznego, kina samochodowego oraz centrum rekreacyjnego z zapleczem hotelowo-gastronomicznym.
Działania już rozpoczęte
Pierwszymi zrealizowanymi zadaniami w zakresie planowanych prac było powstanie parkingu oraz drogi gminnej: do kamieniołomu oraz z kamieniołomu do Łomnicy. Jest to początek inwestycji mającej na celu połączenie Kamyków z Łomnicą. Droga i parking powstały z pieniędzy gminy oraz z pieniędzy rządowych. Już trwają prace nad projektami, dzięki którym gmina planuje pozyskać na dalsze inwestycję pieniądze z Unii Europejskiej.
- Udało nam się zdobyć pieniądze na Osówkę i Łomnicką Chatę. Kamyki będą trzecią tak dużą inwestycją gminy w rekreację i turystykę. Całość inwestycji nie tylko pozwoli na stworzenie kolejnych miejsc pracy, ale przede wszystkim na ściągnięcie do gminy turystów, którzy zostawią u nas pieniądze - zapowiada burmistrz Wojciech Durak.