Od razu należy zaznaczyć, że polskie plakaty filmowe wzbudziły w swoich czasach podziw i zachwyt na zachodzie, z powodu swojej oryginalności i inwencji autorów. Każdy ze sławnych twórców plakatów posiadał swój własny, indywidualny styl.
Odwiedzający ekspozycję mogą nie tylko obejrzeć plakaty, ale też poznać historię powstania każdego z nich, dowiedzieć się o błędach zawartych w plakatach, wynikających zarówno ze złego tłumaczenia jak i pomyłek autorów, przypomnieć sobie filmy, których zapowiedzią są plakaty i naocznie się przekonać, że niektóre plakaty mają niewiele wspólnego z filmami, których dotyczą. Niezwykle ciekawe informacje na ten temat przekazuje odwiedzającym ekspozycję Marta Ślazińska z fonoteki Biblioteki pod Atlantami. Większość filmów, których dotyczą przedstawione plakaty jest dostępna w zbiorach wałbrzyskiej Biblioteki.
Eksponaty udostępnił Dział Dokumentów Życia Społecznego Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu. Ekspozycja będzie dostępna w Galerii Pod Atlantami do końca kwietnia br.