Obserwując media społecznościowe i entuzjazm dotyczący budowy wieży widokowej w Parku Sobieskiego ze strony miejskich urzędników, to warto powiedzieć, że nie udziela się on wszystkim mieszkańcom, którzy prezentują w internecie wiele zróżnicowanych opinii na ten temat.
- Ale super. Teraz w lato może będzie można dojrzeć, jak mieszkańcy innych miast bawią się w upalne dni w basenie - pisze pan Paweł. - Widok z tej wieży to tylko na Śródmieście i Nowe Miasto, bo resztę to góry zasłaniają. Nie ma takiego widoku jak z Borowej - dodaje pan Piotr. - W mieście jest wiele innych potrzeb i to znacznie ważniejszych niż budowa kolejnej wieży w regionie, ale władze najwidoczniej mają zupełnie inne zdanie na ten temat - pisze pan Wacław.
Warto przypomnieć, że budowa wieży widokowej to trzeci etap rewitalizacji Parku im. Jana III Sobieskiego (razem z modernizacją ścieżek - 550 m). Na ten cel miasto pozyskało 4.5 mln zł z rządowego programu inwestycyjnego na projekty inwestycyjne związane z turystyką.
Projektowany obiekt złożony jest dwóch integralnych elementów. Pierwszym jest dwupoziomowa baza tworzona przez pierwszą platformę z obwodowym tarasem widokowym. Drugim będzie umieszczona na platformie wieża. Dolna część obiektu z rozbudowaną platformą i tarasem, poza funkcją widokową, stworzy dodatkowy plac, miejsce spotkań i wypoczynku. Górna część została rozwiązana funkcjonalnie jako sekwencja 6 równomiernie rozmieszczonych w pionie obwodowych tarasów widokowych, opartych na rzucie sześciokąta foremnego. Tarasy lewitują w powietrzu, optycznie oderwane od centralnego, mieszczącego klatkę schodową, trzonu.
W związku z budową wieży potrzebnych będzie więcej miejsc parkingowych dla turystów odwiedzających wieżę. Miejsca parkingowe będą do dyspozycji w okolicach hali lekkoatletycznej, bo tam zmieści się całkiem sporo samochodów. Dodatkowe miejsca powstaną na bocznych placach ulicy Lotników. Główne wejście będzie właśnie usytuowane na ulicy Lotników od strony hali.