W programie koncertu znalazły się takie utwory jak Fantazja orkiestrowa "Noc na Łysej Górze" Musorgskiego, Sekstet Es-dur - transkrypcja na dwie waltornie i orkiestrę smyczkową Beethovena, Wariacje na temat Haydna op. 56/A Brahmsa i Wariacje na temat Purcella op. 34 Brittena.
Anna Mondry jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie Lucyny Chodzińskiej. Jest pracownikiem Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Od wielu lat stale współpracuje koncertując w kraju i za granicą z Polską Filharmonią Kameralną Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego, a także z Filharmonią Gorzowską, Filharmonią Koszalińską, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Filharmonią Pomorską w Bygdoszczy, Polską Filharmonią Bałtycką w Gdańsku, Hanzeatycką Orkiestrą Kameralną "Hanseatica", Orkiestrą Kameralną PROGRESS, Capella Gedanensis. Przez kilka lat była członkiem kameralnego Zespołu Instrumentów Dętych pod kierunkiem prof. Józefa Raatza, a także kwartetu "Brillante" i kwartetu waltorniowego "Coro Di Corni".
Grzegorz Mondry to absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Edwarda Danieckiego. Swoje umiejętności doskonalił na licznych kursach mistrzowskich, m.in. u Petera Damma i Jacka Muzyka. W latach 1995 – 1998 piastował funkcję I waltornisty Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku. W 1999 roku na stałe związał się z Filharmonią Szczecińską, gdzie pracował na stanowisku I waltornisty do 2013r. Grzegorz Mondry również stale współpracuje z wieloma polskimi orkiestrami, takimi jak: Sinfonia Varsovia, Opera Narodowa, Teatr Muzyczny „Roma” (brał udział w premierowym spektaklu „Tańca Wampirów” w reżyserii Romana Polańskiego), Polska Filharmonia Kameralna, Polska Orkiestra Radiowa, Sinfonietta Cracovia, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Opera Polska, Filharmonia Pomorska, Toruńska Orkiestra Kameralna, Płocka Orkiestra Symfoniczna i wieloma innymi. Jest cenionym muzykiem sesyjnym. Brał udział w licznych nagraniach muzyki filmowej (m.in. „Uwolnić Orkę IV”) oraz CD i DVD (m.in „Polish Spirit” z Nigelem Kennedym i Jackiem Kaspszykiem). Jego muzyczne zainteresowania wykraczają poza ramy muzyki klasycznej, co zaowocowało współpracą z takimi muzykami, jak Chuck Mangione, Sting (Gala 85-lecia Polskiego Radia), czy Michał Urbaniak. Grzegorz Mondry prowadzi również działalność pedagogiczną, pracując na stanowisku wykładowcy w Akademii Sztuki w Szczecinie.