Lwowskie piosenki, muzyka, taniec, stroje, stylizowana scenografia, żarty, skecze, specyficzny lwowski język, dobry humor – to podstawowe elementy spektaklu. Ale oprócz tego była też poezja, były wiersze, opowiadania, wspomnienia. Spektakl poprzedził pokaz multimedialny – można było zobaczyć archiwalne filmy i zdjęcia, opatrzone komentarzami opisującymi zabytki Lwowa i historię miasta. Po spektaklu na przybyłych gości czekał poczęstunek, można też było porozmawiać na temat Lwowa.
Kostiumy niezbędne do przedstawienia udostępnił Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu. Jako aktorzy wystąpili uczniowie Zespołu Szkół nr 1, natomiast młodzież z Zespołu Szkół nr 5 przygotowała dekoracje, scenografię, oraz prezentację multimedialną. W spektaklu udział wzięli również uczniowie wałbrzyskiej Szkoły Muzycznej, grający na akordeonach. Po spektaklu uczniowie prowadzili zbiórkę funduszy w związku z akcją "Ocalić mogiłę pradziada od zapomnienia". Pośród przybyłych gości znaleźli się miedzy innymi: Biskup Świdnicki Ignacy Dec, Posłanka Anna Zalewska, Wiceprezydent Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk, Przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Danuta Marosz.
-Jestem pod dużym wrażeniem tego występu. Myślę, że siła występu tkwi w tych wszystkich tęsknotach, które zostały tu przedstawione. Muszę powiedzieć, że to nie koniec. Z tego co już wiemy dzieło będzie kontynuowane w postaci prowadzonej na Dolnym Śląsku akcji "Ocalić mogiłę pradziada od zapomnienia". Bardzo się cieszę, że nasze wałbrzyskie szkoły dołączają się do tej akcji – powiedział po spektaklu Zygmunt Nowaczyk.
Spektakl był jednym z zadań, które obie szkoły realizują wspólnie przygotowując się do wyjazdu na kresy wschodnie w ramach akcji "Ocalić mogiłę pradziada od zapomnienia". Patronat nad tą akcją sprawuje Dolnośląski Kurator Oświaty.