Środa, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6115
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Piotr Micek nowym dyrektorem BWA

Piątek, 22 lutego 2019, 9:06
Aktualizacja: Sobota, 23 lutego 2019, 8:10
Autor: red
Wałbrzych: Piotr Micek nowym dyrektorem BWA
Fot. użyczone
Po przeprowadzeniu konkursu na stanowisko Dyrektora Wałbrzyskiej Galerii Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych w Wałbrzychu, Prezydent Roman Szełemej podpisał zarządzenie, w którym na to stanowisko powołał Piotra Micka.

Powołanie nastąpiło na czas określony od 1 marca 2019 roku do 28 lutego 2022 roku.

Piotr Micek – absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Posiada tytuł magistra sztuki – kierunek Ceramika i Szkło.

Po zakończeniu studiów współtworzył wraz z Absolwentami ASP warsztat spółdzielczy we Wrocławiu. Warsztat łączył w sobie pracownię artystyczną jak i studio projektowe, które realizowało liczne projekty artystyczne we Wrocławskim Pasażu Pokoyhof.

W latach 2010 – 2016 współpracował z artystką Barbarą Idzikowską, pomagał przy takich realizacjach jak „Śpiąca…” – wystawa realizowana w Muzeum Narodowym we Wrocławiu oraz w Starej Kopalni. Była to jedna z pierwszych wystaw zrealizowanych przez Piotra Micka w PWSK. Innym projektem, przy którym współpracował z Barbarą Idzikowską była „Pomarańczarnia” –międzynarodowy projekt zrealizowany w ramach Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. prezentowany w Galerii Neon we Wrocławiu, w Starej Kopalni w Wałbrzychu oraz w Centrum Kultury Kinneksbond w Luksemburgu.

Od 2016 r. jest kierownikiem Centrum Ceramiki Unikatowej w Parku Wielokulturowym Stara Kopalnia. Do jego obowiązków należało zarządzanie pracownią ceramiki w której były realizowane warsztaty dla dzieci i dorosłych. Był odpowiedzialny za wdrażanie nowych zajęć edukacyjnych, często wychodząc poza obszar ceramiki, wprowadzając warsztaty z tworzenia grafiki w różnych technikach takich jak linoryt, sitodruk czy malowanie na szkle. Koordynator projektów dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ciąg trzech lat był współodpowiedzialny za kształt 25 wystaw zrealizowanych w Starej Kopalni między innymi Teatr Rysowania – Franciszek Starowieyski, „Odległy świat” – Sylwester Ambroziak czy też Ogólnopolska wystawa rzeźby ZRĄB.

W ciągu 3 lat wraz z dyrekcją PWSK nawiązał współpracę z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Instytutem Rzeźby Polskiej w Orońsku, Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki, współpraca dotyczyła wystaw i plenerów ceramicznych realizowanych w latach 2016 - 2018 r. Komisarz pleneru ceramiczno-malarskiego Wałbrzych Barwy i Struktury II przeprowadzonego w 2018 r. Oprócz działalności związanej z pracownią i galerią Centrum Ceramik Unikatowej brał udział jako artysta w wystawach zbiorowych oraz indywidualnych między innymi w wystawie Polak Artysta Ceramik Triennale Bolesławiec 2018.

Twoja reakcja na artykuł?

18
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
5
21%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group