Grzegorz Miecugow to znany polski dziennikarz, zarówno radiowy jak i telewizyjny. Swoją karierę rozpoczął w 1980 roku, kiedy to w czasie stanu wojennego współpracował z lokalnym warszawskim radiem, gdzie wchodził w skład redakcji informacyjnej. W czasie swojej kariery wcielił się w rolę m.in. redaktora programów dla dzieci, szefa programu Zapraszamy do Trójki, prezentera i wydawcy Wiadomości TVP, czy doradcy marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego ds. medialnych. Obecnie m.in. prowadzi zajęcia dla studentów dziennikarstwa oraz prowadzi programy na antenie TVN24 – Inny Punkt Widzenia oraz Szkło Kontaktowe. Jest również autorem kilku książek, z których ostatnia, Inny Punkt Widzenia, będąca zapisem rozmów dziennikarza z gośćmi biorącymi udział w nagraniach programu pod tym samym tytułem, miała swoją premierę w 2013 roku.
Marek Przybylik to polski dziennikarz, który pomimo faktu, iż nie jest aktualnie związany na stałe z żadnym tytułem, w przeszłości współpracował z wieloma mediami. Jego teksty można było znaleźć m.in. w Polityce, Newsweeku czy miesięczniku Sukces. Był również redaktorem naczelnym tygodnika Szpilki oraz Antena. Przez blisko 20 lat uczył dziennikarskiego fachu w Instytucie Kultury Polskiej UW, zaś od 1992 roku prowadzi firmę wydawniczą. W latach 1996-2002 był radnym samorządu warszawskiego z ramienia Unii Wolności. Od 2005 roku jest stałym komentatorem Szkła Kontaktowego.
Spotkanie poświęcone było rozmowie m.in. na temat telewizyjnych kulis, polityki jak i przyszłości dziennikarstwa oraz mediów. Rozmawiano również o wielu zmianach zachodzących w polskich miastach, w tym w Wałbrzychu, oraz w globalnym świecie – poruszano kwestię zarówno rozwoju infrastruktury i technologii, jak i otwartości rynków pracy. Nie zabrakło też rozmowy o polityce i o swoistym paradoksie dotyczącym tego, jak wyglądają niektóre partie w naszym kraju – proponowanie lewicowych rozwiązań socjalnych nie musi kolidować z wiarą w skrajnie prawicowe poglądy.
Dziennikarze podkreślali również, iż w dzisiejszym świecie brak takiego pojęcia jak jedność odbiorców mediów, jak było to jeszcze kilkanaście lat temu. W czasach w których żyjemy panuje ogromna różnorodność, zarówno po stronie telewidzów, jak i redakcji radiowych, telewizyjnych czy prasowych. Określone media dostosowywane są do konkretnych odbiorców, a telewizja publiczna już dawno przestała wypełniać swoją podstawową misję, którą zaczęły zajmować się niektóre stacje komercyjne, w związku z czym problem płacenia abonamentu jest niezwykle złożony.
Na zakończenie spotkania wszyscy chętni mogli zadać redaktorom swoje własne pytania. Istniała też możliwość zakupienia wydawnictw obu Panów oraz zdobycia ich autografów. Grzegorz Miecugow podzielił się też z Wałbrzyszanami niezwykle prostą, lecz życiową radą, której udziela m.in. podczas zajęć z najmłodszymi: „Róbcie to, co lubicie”.