innym pracownią , z poza Wałbrzycha.
Zaoszczędzone pieniądze ,dzięki własnej pracowni konserwatorskiej, będzie można przeznaczyć na zakup nowych eksponatów. W planach jest także możliwość wykonywania usług dla ludzi z zewnątrz. Wałbrzych jest dużym miastem, z pewnością wiele osób posiada w domach cenne antyki, które wymagają odnowy- przekonywał Marek Stadnicki, dyrektor Muzeum w Wałbrzychu.
Obecnie w pracowni trwają renowacje ram z galerii portretowej, które wracają do dawnej świetności. W planach jest ,odnowienie większości antycznych mebli znajdujących się w muzeum.
Konserwacja eksponatów należy do bardzo czasochłonnej i szczegółowej pracy. Wykonujący ją człowiek musi charakteryzować się przede wszystkim cierpliwością. Ciekawostką jest to, że do renowacji wykorzystywane są
najprawdziwsze płatki złota. Przez amatorskie oka ,często mylone ze zwykłą farbą.
Każdy eksponat wymaga poświęcenia i zawsze różni się od poprzedniego rzeźbą lub stopniem zniszczenia. Stąd bardzo trudno określić dokładny czas i termin ukończenia takiego dzieła.
Aby wykonać renowacje oprócz cierpliwości ważne jest także doświadczenie w tego typu pracy. Konserwator zabytków ,Ewa Głodek posiada imponujący staż pracy, ponad 20 lat i jak sama twierdzi, nadal napotyka na trudności.
Spowodowane najczęściej uszkodzeniami lub naśladownictwem autora dzieła. W tym fachu nie ma miejsca na polot fantazji, wszystko musi być utrzymane w zgodzie z pierwotnym wyglądem eksponatu.