- Jeśli nasz pomysł spodoba się osobom oceniającym, zorganizujemy bezpłatne warsztaty teatralne w terminie od 29 czerwca do 11 lipca. Już teraz tworzymy listę rezerwową 50 – osobowego zespołu. Czekamy na młodych, kreatywnych ludzi, w wieku od 12 do 20 lat. Zapiszcie się, a Wasz udział w letniej przygodzie potwierdzimy już wkrótce – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.
Po raz piąty WOK chce zaangażować się w ogólnopolski projekt. W tym roku uczestnicy wałbrzyskiej edycji mogliby pracować nad spektaklem „Światłocienie Profesora Corcorana”.
- Chcemy bawić się różnymi formami teatru cienia i światła. W naszym pomyśle skupiamy się głównie na kreacji i przedstawieniu wirtualnych światów tworzonych przez tytułowego profesora. Planowane są 4 grupy: aktorsko-taneczna, muzyczna, scenograficzna oraz promocyjno-dziennikarska – zdradza pomysłodawca Tomasz Wiziński.
„Lato w teatrze” to dla młodych ludzi szansa na zdobycie nowych umiejętności, aktywne spędzenie wakacji, uruchomienie twórczego potencjału i rozwijanie wyobraźni, przeżycie niezapomnianej teatralnej przygody. Dwutygodniowe warsztaty odbywają się w 30 miastach w Polsce, młodzież poznaje „alfabet teatru” pod opieką profesjonalnych instruktorów.
Zapisy:
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie proszone są o kontakt mailowy: rafal@wok.walbrzych.pl, telefoniczny 74/66 70 953 lub osobisty w siedzibie WOK Stara Kopalnia, ul. Wysockiego 29.
W przypadku braku dofinansowania projektu warsztaty zostaną odwołane, o czym odpowiednio wcześnie poinformujemy zapisanych uczestników.