PWSZ AS w Wałbrzychu została beneficjentem konkursu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój dotyczącego wdrożenia kompleksowych rozwiązań antyplagiatowych w polskich uczelniach.
Wśród 50 zakwalifikowanych do finansowania wniosków znalazł się projekt pt. Dolnośląska grupa PWSZ - Antyplagiat w praktycznym systemie kształcenia współautorstwa trzech szkół wyższych: PWSZ im. Witelona w Legnicy (wnioskodawca), PWSZ im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu (partner projektu) oraz KPSW w Jeleniej Górze (partner projektu).
Centrum, wykorzystując środki unijne, w ramach programu POWER, wspiera polskie uczelnie, dążąc do podnoszenia jakości kształcenia oraz zapewnienia najlepszych warunków do prowadzenia działalności dydaktycznej i naukowej.
Konkurs został przeprowadzony w ramach działania 3.4 Zarządzanie w instytucjach szkolnictwa wyższego programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Na wdrożenie kompleksowych rozwiązań antyplagiatowych dofinansowanie w wysokości prawie 35 mln zł otrzyma 50 szkół wyższych - zarówno publicznych jak i niepublicznych.
W celu zapewnienia maksymalnej efektywności wdrożonego rozwiązania finansowane w konkursie systemy antyplagiatowe muszą współpracować z innymi bazami repozytoryjnymi, w tym również z tymi, które będą utworzone w przyszłości. Elementem podejmowanych przez uczelnie działań będą także szkolenia dla przyszłych użytkowników programu. Dofinansowanie przeznaczone zostanie również na opracowanie oraz wdrożenie procedur antyplagiatowych zgodnych z obowiązującym prawem.
Beneficjentami umowy są dolnośląskie Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe:
•PWSZ im. Witelona w Legnicy
•Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze oraz
•PWSZ im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu
źródło: www.pwsz.legnica.edu.pl/www.pwsz.com.pl