Zwyczaj organizowania zabawy zapustnej, potocznie zwanej Babskim Combrem, wywodzi się jeszcze ze średniowiecza i choć Combry odbywały się w różnych regionach Polski to najstarsze przekazy dotyczące tego zwyczaju związane są z regionem krakowskim. To właśnie tam (zawsze w tłusty czwartek) pociesznie przebrane i podchmielone kobiety urządzały frywolne zabawy. Obowiązkowy był też pochód na czele którego panie niosły wielką słomianą kukłę (zwaną Combrem) symbolizującą mężczyznę, nad którą z ochotą się pastwiły.
Ta tradycyjna impreza kostiumowa doskonale przyjęła się również w Boguszowie-Gorcach. Od ponad dwudziestu lat, rokrocznie biesiaduje tu około 150 pań, które pod dyktando Marszałkini składają combrową przysięgę, tańczą, śpiewają, a niepokorne z uśmiechem dają się zamykać w dyby lub poddają surowym razom leciwego dupochlasta.
Tegorocznej imprezie towarzyszy temat bajkowy spodziewać się więc można, że Boguszów-Gorce opanują piękne królewny, różnej maści czarownice, czerwone kapturki, smurfetki i inne bajkowe kobietki.
Wszystkie bilety na biesiadę zostały już sprzedane - jak co roku rozeszły się niczym świeże bułeczki. Panie które nie zdążyły z zakupem zapraszamy za rok – oczywiście w tłusty czwartek, i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z ubiegłorocznego Combra, a wszystkim szczęśliwym posiadaczkom biletów życzymy zabawy do upadłego!