Do gimnazjum tłumnie przybyły dzieci z pobliskich szkół podstawowych. Taki „dzień otwarty” jak mówi dyrektor Barbara Jakacka: „zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem” i tak było tego dnia w gimnazjum. Wizyta rozpoczęła się na nowoczesnej sali gimnastycznej od pokazu tańca i fitness w wykonaniu grupy taneczno – sportowej, prowadzonej przez Anetę Marciniuk. Tuż po tym występie, wszyscy mieli okazję zachwycić się inscenizacją „Kopciuszka”. Trochę nietypowego, bo w całości przygotowanego przez uczniów w języku niemieckim. Niemieckie role pomogły opanować naszym utalentowanym uczniom dwie świetne germanistki, Katarzyna Małolepsza oraz Małgorzata Gryglik – Zabawa.
Mało kto wie, że zachodzące w przyrodzie zjawiska, można zobrazować na prostych doświadczeniach fizycznych. Doskonale wie o tym fizyk i chemik Wioletta Leputa – Stitou, która swoimi doświadczeniami przyciągnęła wszystkich gości ze szkół podstawowych. Młodzi ludzie na prostym doświadczeniu mogli zapoznać się na przykład z zasadą działania piorunochronu. Również dużym zainteresowaniem cieszyła się tzw. „pompa próżniowa”, która powiększała do dużych rozmiarów różne substancje. Swoją panią wspierali gimnazjaliści, którzy niczym naukowcy w białych fartuszkach, prezentowali gościom doświadczenia.
Tuż obok zapełnionej po brzegi sali fizyczno – chemicznej, dużym zainteresowaniem cieszyła się – wcale nie taka straszna – matematyka. Andżelika Janiczek, nauczyciel tego przedmiotu, poprzez ciekawe zabawy, na przykład z geometrii, doskonale oswajała przyszłych absolwentów z liczbami. Uczniowie uświadomili sobie, że przecież matematyka jest zawsze obecna w naszym codziennym życiu i jak mówili: „nie można się jej bać, tylko trzeba ją polubić”.
Informatyka to przedmiot, który wszyscy kochamy. Im dłużej „siedzimy” przed komputerem, tym bardziej wydaje nam się, że wszystko o tej „maszynie” wiemy. Ale Przemek Chomiak (nauczyciel informatyki) udowodnił, że jeszcze wiele nie wiemy o komputerach. Przekonali się o tym goście ze szkół podstawowych, którzy w sali komputerowej odkrywali informatykę na nowo. Mogli również wziąć udział w nietypowej rywalizacji – konkursie szachowym, który przygotowali gimnazjaliści koła szachowego.
I gdyby do tego wszystkiego dodać świetne warunki do nauki i zaplecze szkolne oraz doskonale wykształconą kadrę naukową i możliwość uzyskania stypendium za wyniki w nauce i sporcie, to Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jedlinie Zdroju to miejsce, które przyciąga swoją bogatą ofertą dydaktyczną oraz indywidualnym podejściem do ucznia. Uczniowie biorą udział w różnych konkursach i zajmują w nich wysokie miejsca, a absolwenci gimnazjum wiążą przyszłość z dobrymi liceami.