Nawet w popularnym Zakopanem obowiązuje podział na sezony niskie i wysokie
Wielu osobom mogłoby się wydawać, że w takim słynnym, górskim kurorcie oblężenie ze strony turystów trwa praktycznie przez cały czas. Owszem, na brak rozmaitych atrakcji w Zakopanem nie sposób narzekać, bez względu na porę roku czy pogodę. Jednak nie każdy może pojechać na wczasy w dowolnym momencie. Za przykład niech posłużą wycieczki szkolne oraz młodzieżowe kolonie – najczęściej organizowane w okienku od przełomu maja i czerwca do połowy października oraz w trakcie semestralnej przerwy zimowej. Wnioski nasuwają się same: chcesz uniknąć spotkania z grupą dzieci na szlaku lub stoku? Wybierz taki termin na przyjazd do Zakopanego, kiedy uczniowie grzecznie siedzą w szkołach. W ten sposób zyskasz nieporównywalnie więcej swobody w korzystaniu z dostępnych atrakcji oraz spokoju podczas wędrówek po Tatrach. Poza tym jest wysoce prawdopodobne, że jeszcze zaoszczędzisz konkretną sumkę.
Dobry czas na wyjazd do Zakopanego poznasz po niższych cenach biletów i noclegów
Wystarczy zajrzeć do internetu i porównać specjalne pakiety ze standardowymi propozycjami w górskich ośrodkach wypoczynkowych. Praktycznie każdy hotel w Zakopanem posiada rozbudowany cennik z wyszczególnionymi terminami. Zerknijmy choćby na czterogwiazdkowy Hotel Crocus: turyści mają do wyboru m.in. pakiety Crocusowa Wiosna, wakacje 2019 oraz oferty elastyczne i bezzwrotne. W tym ostatnim przypadku ceny zaczynają się od 289 zł za dobę, natomiast za pobyt w szczycie sezonu letniego trzeba zapłacić przynajmniej 510 zł za nocleg – a minimalna długość turnusu wynosi 5 dni. Różnicę w cenach widać również po wejściówkach do niektórych zakopiańskich atrakcji.
Przy okazji jedna mała rada: wczasy rezerwować bezpośrednio w wybranym hotelu w Zakopanem. Czy to kontaktując się z recepcją mailowo bądź telefonicznie, czy też przez internetowy system rezerwacji na stronie obiektu. Ta metoda gwarantuje niższe ceny – w pośredniczących portalach rezerwacyjnych koszty zawsze są wyższe, ze względu na prowizje. Wprawdzie niektóre serwisy próbowały wymóc na hotelach wyrównanie cen rezerwacji bezpośrednich i zewnętrznych, jednak administracja Unii Europejskiej uznała takie naciski za działanie niezgodne z prawem. Dlatego jeśli uda się znaleźć ciekawą ofertę na jakimś portalu turystycznym, warto poszukać witryny www danego obiektu – najpewniej ceny będą odczuwalnie niższe.