Projekt został zrealizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem Ecoeurowieś.
Gospodarzami była nieformalna grupa młodzieży GUSTAW składająca się z 3 liderek stowarzyszenia, 1 przedstawiciela szczawieńskiego gimnazjum i 1 z „Ceramika” oraz 1 z PWSZ. Działania zostały sfinansowane przez Agencję Narodową Programu Młodzież w działaniu, działającą przy Fundacji Rozwoju Systemów Edukacji w Warszawie.
W lutym 2010 roku w Dziećmorowicach podczas spotkania liderów 7 europejskich państw zbudowano partnerstwo na rzecz działań młodzieży w Szczawnie-Zdroju. Poza członkami organizacji, stronę polską reprezentowała grupa z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju pod opieką Iwony Czech. Wspólnie wykreowano projekt Let’s nurture the nature. Stowarzyszenie aplikowało o środki na jego realizację i otrzymało je.
W dniach 10-18 lipca grupa GUSTAW w Gościńcu w Nowej Wsi spotkała się z rówieśnikami z Hiszpanii, Szkocji, Czech, Litwy i Słowenii. Młodzież przed spotkaniem zrealizowała w swoich krajach mini projekty dotyczące kolejnej ekologicznej kwestii. Polska grupa przebadała środowisko naturalne w Parku Szwedzkim, zwłaszcza wzdłuż ul. Kolejowej. Wyniki badań poziomu hałasu czy zanieczyszczenia powietrza nie były zadawalające, niemniej nasz największy skarb woda ma się dobrze. Z badań i wyników powstał film, prezentacja i petycja do władz miasta o budowę obwodnicy dla Szczawna-Zdroju. 16 lipca odbył się natomiast Międzynarodowy Happening na szczawieńskim Corso. Młodzież zaprosiła mieszkańców do uczestnictwa w nim i zaprezentowała Kodeks Ekologicznych Zasad i Zdrowego Trybu Życia, a następnie pod muszlą koncertową wspólnie odtańczyła poloneza oraz zaprezentowała tańce narodowe i piosenki uczestników wymiany.