Czytających: 7960

Wałbrzych/Kraj: Superpuchar sędziował wałbrzyszanin

Czwartek, 29 sierpnia 2024, 9:45
Aktualizacja: 9:47
W rozegranym w Tychach meczu o Superpuchar Polski w futsalu mistrz Polski Rekord Bielsko–Biała wygrał w rzutach karnych 5–3 ze zdobywcą Pucharu Polski Piastem Gliwice. Po dogrywce był remis 2–2 (2–1, 2–2, 2–2). Dla bielszczan to siódme zwycięstwo w tych rozgrywkach w historii klubu. Dla nas istotna informacja jest taka, że jednym z sędziów tego meczu był wałbrzyski sędzia piłkarski Damian Grabowski.

28 sierpnia 2024, 19:10 - Tychy (Hala Sportowa)
Rekord Bielsko-Biała 2-2 pd. k. 5-3 Piast Gliwice
Miguel Pegacha 1 (s), Eric Panés 19 - Tiago Cruz 19, Edgar Varela 30

karne: 1-0 Paweł Budniak, 1-1 Rodrigo Dasaiev, 2-1 Matheus Ferreira, 2-2 Breno Bertoline, 3-2 Dela, 3-3 Miguel Pegacha, 4-3 Kamil Surmiak, (4-3 Edgar Varela - obroniony), 5-3 Stefan Rakić

Rekord: 19. Krzysztof Iwanek - 6. Mikołaj Zastawnik, 11. Stefan Rakić, 21. Michał Marek, 23. Michał Kubik oraz 84. Bartłomiej Nawrat - 3. Miłosz Krzempek, 4. Dela, 5. Kamil Surmiak, 7. Matheus Ferreira, 8. Gustavo Henrique, 9. Eric Panés, 10. Paweł Budniak, 22. Kacper Pawlus.

Piast: 23. Michał Widuch - 7. Tiago Cruz, 10. Vini, 11. Miguel Pegacha, 77. Edgar Varela oraz 1. Kyryło Cypun, 83. Jakub Janiszewski - 2. Bruno Graça, 6. Kamil Roll, 12. Breno Bertoline, 17. Rodrigo Dasaiev, 66. Luizinho.

żółte kartki: Matheus Ferreira, Zastawnik, Panés, Kubik - Widuch, Miguel Pegacha, Tiago Cruz.
czerwone kartki: Mikołaj Zastawnik (35. minuta, Rekord, za drugą żółtą) - Bruno Graça (34. minuta, Piast, za obrazę sędziego).

sędziowali: Damian Grabowski (Wałbrzych) i Mariusz Bors (Warszawa).

Źródło: 90 minut