Wałbrzych: Strzelecka kanonada

Niedziela, 18 sierpnia 2024, 11:35
Aktualizacja: 11:45
Piłkarze wałbrzyskiego Zagłębia pewnie nie takiej inauguracji sezonu się spodziewali.

Rywalem Zagłębia w pierwszej kolejce była ekipa Zielonych Mokrzeszów. I to goście od początku wyglądali lepiej i już w 10. minucie po golu Tomali wyszli na prowadzenie. Kilka chwil później stan meczu wyrównał najlepszy strzelec Zagłębia Wiktor Smoczyk. Zieloni odpowiedzieli golem Tomali i do przerwy to Mokrzeszów był w lepszych humorach, bo prowadził 2-1. Druga połowa zaczęła się kapitalnie dla Zagłębia, bo dwukrotnie bramkarza rywali pokonali Jarząb i Smoczyk i miejscowi wyszli na prowadzenie 3-2. W 60. minucie wyrównał Oboza, a kilka minut później trzeciego gola w tym meczu zdobył Tomala i Zieloni znów wyszli na prowadzenie. Kiedy w okolicach 80,. minuty Mieliwodzki podwyższył na 5-3 dla Zielonych, a po trzech kolejnych minutach do siatki gospodarzy trafił Hądzlik, stało się jasne, że wałbrzyszanie nie zdobędą tym meczu punktów. Jeszcze w końcówce Macura zdobył gola dla Zagłębia, a Jarosz w doliczonym czasie gry dla Zielonych i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4-7

Zagłębie Wałbrzych - Zieloni Mokrzeszów 4-7 (1-2)