Robert Biedroń odwiedził w sumie 33 miast, spotkał się z 15 tysiącami osób, a prawie pół miliona oglądało "Burze Mózgów" w internecie. W trakcie spotkań zebrał prawie 200 postulatów, nad którymi głosowały całe sale i tysiące, zapisanych dla nas na specjalnych kartkach. Przejechał w tym celu prawie 10 tysięcy kilometrów.
- To dodaje nam skrzydeł. Dziś możemy powiedzieć, że projekt, który tworzymy, ma ogromną moc zmiany - mówi Biedroń.
Wspominał też najbardziej poruszające historie, które usłyszał podczas spotkań, między innymi panią Wiktorię, która przez wiele lat starała się o mieszkanie i pozostawała bezdomna, a państwo nie pomagało jej, mimo jej niepełnosprawności. Kamila, który w dzieciństwie przez 2,5 roku walczył z nowotworem, mówiła, że żyje dziś tylko dzięki sprzętowi od WOŚP. Robert Biedroń przypomniał też małego Ignacego, który chciał, by nasze państwo dbało o czyste powietrze i zapewniło mu ciekawą edukację. Poprosił też o poparcie w wyborach do samorządu szkolnego. Robert Biedroń obiecał, że wszystkie te postulaty znajdą swoją odpowiedź w jego programie, którego ogłoszenie nastąpi podczas konwencji programowej, 3 lutego na warszawskim Torwarze.
Na koniec, zapowiedział jeszcze jeden istotny postulat programowy. Jest nim całkowite odejście od węgla w energetyce do 2035 roku.
- Co roku państwo dokłada 10 miliardów złotych do przemysłu węglowego.Te pieniądze mogłyby być sukcesywnie przekazywane na odnawialne źródła energii - mówił Robert Biedroń. - Te 85 tysięcy górników, którzy pracują w Polsce, nie będzie zostawionych samym sobie. Otrzymają wsparcie od państwa. Miejsca pracy znajdą się w termomodernizacji i sektorze energii odnawialnej.
Następnie głos zabrali Dariusz Standerski, dyrektor ds. programowych i główny ekonomista nowego ugrupowania oraz Gabriela Morawska-Stanecka, dyrektorka ds. prawnych. Opowiedzieli o innych zagadnieniach, które znajdą się w programie.
Będą to m.in.:
- likwidacja wykluczenia komunikacyjnego przez rozbudowę i integrację sieci połączeń kolejowych i autobusowych,
- rozdział państwa od Kościoła, uwzględniający sprawiedliwe podatki i wycofanie finansowania lekcji religii,
- ochrona praw reprodukcyjnych, w tym podwyższenie standardów okołoporodowych, leczenie bezpłodności włącznie z programem in vitro oraz prawo do bezpiecznego przerywania ciąży,
- sprawna opieka zdrowotna, w tym nowe inwestycje i poprawa warunków pracy w zawodach medycznych,
- powołanie Komisji Sprawiedliwości i Pojednania, mająca uporządkować państwo po naruszeniach Konstytucji po 2015 r. oraz rozliczeniu odpowiedzialnych za te naruszenia,
- wprowadzenie godnych wynagrodzeń, m.in. przez powiązanie wynagrodzenia minimalnego ze średnią płacą,
- odpartyjnienie państwa poprzez powołanie apolitycznej komisji, która egzaminować będzie kandydatów do zarządów i rad nadzorczych Spółek Skarbu Państwa oraz na stanowiska kierownicze instytucji państwowych.