Wtedy właśnie przyjeżdża telewizja z Warszawy, aby nakręcić reportaż. Szukają najszczęśliwszego człowieka. Na koniec wszyscy mieszkańcy otrzymują nakaz eksmisji podpisany przez Prezydenta Piotra Kruczkowskiego.
Widzowie śledzą akcję rozgrywającą się w oknach, na balkonie lub na podwórku. Kiedy na wiosnę klarował się pomysł przedstawienia, Barbara Prądzyńska – scenarzystka i reżyser szukała „żyjącego” budynku i podwórka, z autentycznymi mieszkańcami. Tego pomysłu nie udało się zrealizować. Wydaje się jednak, że wykorzystanie willi przy Zamkowej było „strzałem w dziesiątkę”.
Uczniowie II LO, którzy zagrali w przedstawieniu, zrealizowali w ten sposób projekt o nazwie „Teatr i Szkoła”. Wcześniej, przez wiele miesięcy, brali udział w warsztatach, dyskusjach i spotkaniach, odwiedzali magazyny, pracownie, obserwowali próby. Wszystko po to, by zgłębić tajemnice teatru.
Przedstawienie było dynamiczne i momentami zabawne. Publiczność nagrodziła wykonawców długimi brawami, a Barbara Prądzyńska powędrowała w górę na ramionach młodych aktorów.
W ramach VIII edycji Dni Młodego Teatru zaprezentowanych zostało dziewięć przedstawień. Ostatnim był spektakl Trzeciego Teatru, będący interpretacją III części Dziadów.