- Pomysł na maraton zrodził się z potrzeby naszych znajomych biegaczy bo tak naprawdę biegów z taką długością trasy nie jest wiele w naszym regionie. My proponujemy trasę wymagającą ale niezwykle atrakcyjną turystycznie - mówi Mirosław Lech, Wójt Gminy Stare Bogaczowice.
A dlaczego maraton tak się nazywa? Wyjaśnia Ilona Bujalska, Dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Starych Bogaczowicach:
- Świętej pamięci Wiesław Ślawski był lokalnym patriotą. Zainicjował zmiany w zakresie tworzenia szlaków turystycznych na terenie naszej gminy. Maraton Górski to okazja do podziękowania za wkład na rzecz rozwoju turystyki na terenie naszej gminy. To właśnie w trakcie tej imprezy poznacie najpiękniejsze tereny naszej małej ojczyzny- bajeczne szlaki, którymi niegdyś chadzał Wiesław Ślawski.
Zapisy trwają na stronie internetowej www.ultimasport.pl
Limit miejsc ograniczony.
Krótki opis trasy:
Start ze stadionu w Starych Bogaczowicach, bieg przy Urzędzie Gminy czarnym szlakiem do Przełęczy Pojednania, a następnie trawers wzgórza Kokosz do Gostkowa.
Ul. Główna w Gostkowie i wbieg na zielony szlak przy wiatraku holenderskim. Masyw Trójgarbu, kolejno: Rozdroże Kapliczne – Witkowskie Rozdroże (czarny szlak) –-> Przełęcz pod Trójgarbem - Trójgarb (niebieski szlak) --> Droga „Tarcie chrzanu” – skrzyżowanie „Przy Czereśni” – Rozdroże Siedmiu Dróg (czerwony szlak) --> Skrzyżowanie Siedmiu Dróg – Pod Jagodnikiem (czarny szlak) --> Pod Jagodnikiem – skrzyżowanie „Przy Czereśni” (żółty szlak) --> zbieg trasą półmaratonu na niebieski szlak --> Modrzewiec – Węgielnik – Struga – Ruiny Zamku Cisy (niebieski szlak) --> Zamek Cisy (zielony szlak). Następnie bieg do Chwaliszowa (w okolice ul. Słonecznikowej) i drogami gminnymi do Starych Bogaczowic. Na koniec podbieg ul. Sosnową i meta na stadionie w Starych Bogaczowicach.