Seminarium otworzyła Beata Pierzchała – prezes Stowarzyszenia „Aktywność kobiet na Dolnym Śląsku”.
- Dlaczego działamy? Bo w naszym regionie jest mniej kobieta na rynku pracy, mniej zarabiają, mimo wyższych kwalifikacji od mężczyzn. Nie godzimy się z tym, dlatego integrujemy środowiska, ludzi i działania. Naszym celem jest promowanie aktywności kobiet na Dolnym Śląsku – rozpoczęła spotkanie pani Beata.
W konferencji wzięło udział około 65 osób: studentów WWSZiP oraz zaproszonych gości. Mówiono o przejawach dyskryminacji kobiet na rynku pracy, szkolnictwie zawodowym w Polsce, prognozowano rozwój dolnośląskiego rynku pracy. Po wykładach m.in. dr Grażyny Węgrzyn z WWSZiP, Piotra Hańderka – dyrektora Centrum Monitoringu Społecznego i Kultury Obywatelskiej we Wrocławiu czy Moniki Kwil – Skrzypińskiej – dyrektora Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, otwarto panel dyskusyjny na temat potrzeb pracodawców i rynku pracy w kontekście szkolnictwa zawodowego. Moderatorem był Tadeusz Choczaj – zastępca przewodniczącego Zarządu Sudeckiego Związku Pracodawców.
Patronat objęli: Ilona Antoniszyn-Klik - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Radosław Mołoń - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego oraz TVP Wrocław.
Więcej o działaniach w kwestiach promowania aktywności kobiet na Dolnym Śląsku na stronie www.aktywnosckobiet.pl. Tam też można dowiedzieć się o wcześniejszych wydarzeniach, choćby np.: o powołaniu sieci ambasadorów i ambasadorek promujących aktywność kobiet w regionie oraz uruchomieniu pierwszego w Polsce zespołu ds. aktywności kobiet działający w ramach Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, a także o planach cyklu szkoleń, seminariów i konferencji.