Niedziela, 5 stycznia
Imieniny: Hanny, Szymona
Czytających: 3229
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Koncert na rzecz odbudowy Zakładu Przyrodoleczniczego

Sobota, 26 maja 2018, 9:19
Aktualizacja: 11:58
Autor: Robert Bajek
REGION, Szczawno-Zdrój: Koncert na rzecz odbudowy Zakładu Przyrodoleczniczego
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie–Zdroju zaprezentowane zostało widowisko poetycko–muzyczne, połączone ze zbiórką środków finansowych na odbudowę Zakładu Przyrodoleczniczego, który uległ spaleniu.

Koncert zorganizowało Wałbrzyskie Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość. Na teatralnej scenie wystąpiły dzieci i młodzież ze szkół w Wałbrzychu, Szczawnie-Zdroju, Głuszycy i Świdnicy: Julia Kirklewska, Jagoda Łysoń, Miłosz Łukaszewicz, Weronika Wolańska, Maria Pielech, Weronika Delis, Eliza Leszczewska, Roksana Śliwoń, Nicole Krzyżewska, Magdalena Futkowska, Magdalena Marciniak, Dominika Wolska, Julia Juzków, Iga Domowicz, Filip Świderski, Adam Wychowałek, Aleksandra Bisaga, Barbara Adamczyk, Nikola Polit, Karolina Surówka, Mateusz Mikuła, Kacper Pypan, Michał Ruszkowski i Kacper Krumin, a gośćmi specjalnymi byli: Beata Fijołek, Barbara Korzeniowska-Szymela, Natalia Wyrzykowska i Klaudia Zyska.

Impreza miała na celu zbiórkę środków na odbudowę strawionego przez pożar Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju. Darczyńcy, którzy do końca czerwca dokonają wpłat na konto Fundacji Uzdrowiska Szczawno-Jedlina S. A. "Stokrotka", numer rachunku: 30 1020 5095 0000 5602 0186 9577 Bank PKO BP SA Oddział 1 w Wałbrzychu, z dopiskiem "Zbiórka na odbudowę ZPL. W." wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, wśród których są między innymi wycieczki do Pragi i Drezna, pobyt w Termach Białczańskich, vouchery podróżne i inne.

Widowisko poetycko-muzyczne o nazwie "Witold Pilecki. Melduję, Ojczyzno moja, że rozkaz wykonałem" stanowi formę uhonorowania Witolda Pileckiego - rotmistrza kawalerii, uczestnika wojny polsko-bolszewickiej, współzałożyciela Tajnej Armii Polskiej, żołnierza Armii Krajowej, uczestnika kampanii wrześniowej i powstania warszawskiego, więźnia obozu Auschwitz, w którym zorganizował ruch oporu i z którego ostatecznie uciekł. Witold Pilecki był autorem cennych raportów dotyczących holocaustu. Po wojnie został skazany przez władze komunistyczne Polski Ludowej na śmierć i stracony 25 maja 1948 roku w więzieniu mokotowskim w Warszawie.

Czytaj również

Copyright © 2002-2025 Highlander's Group