Sztandarowy projekt Jedliny, to uzdrowiskowy szlak turystyczno-rekreacyjny, na który poszło 6 mln zł. Wyremontowano leśne ścieżki, Plac Zdrojowy i Park Północny, zbudowano nową pijalnię wody mineralnej, tor saneczkowy, trasę spacerową przy Alei Niepodległości, boisko, zalew i parking przy ul. Kłodzkiej, a także korty tenisowe przy Miejskiej Szkole Podstawowej. Jogging, nordic walking, bule, koszykówka, siatkówka, piłka nożna i ręczna, rower, tenis, sanki i narty – wszystkie te sporty można uprawiać w Jedlinie, jeśli wyłączyć narty, przez cały rok.
Od 2004 roku sukcesywnie są remontowane drogi. Jeszcze zanim Polska znalazła się w Unii Europejskiej, Jedlina skorzystała z funduszy przedakcesyjnych na remont ciągu spacerowego Aleja Niepodległości. Potem niemal co roku setki tysięcy złotych z unijnych dotacji były przeznaczane na następne ulice, gdzie kładziono nowe nawierzchnie, instalowano oświetlenie, kanalizację, parkingi.
Pieniądze na drogi popłynęły także z powiatu i urzędu wojewódzkiego. To jeszcze nie koniec, bo miasto ma już podpisaną umowę z zarządem województwa na prawie 6 mln zł, które w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego zostaną przeznaczone na odbudowę kolejnych dróg w latach 2010-2012. Rozpocznie się także drugi etap budowy szlaku uzdrowiskowego – powstaną trasy zimowe dla narciarzy – biegaczy, hala sportowa na bulodromie, wszechstronny i nowoczesny plac zabaw, a także wieża widokowa w nieczynnej remizie strażackiej.
- U podstaw naszego sukcesu leży zgodna na poziomie samorządu co do kierunków rozwoju Jedliny. Stawiamy na rekreacyjny i wypoczynkowy charakter naszej miejscowości – podkreśla burmistrz, Leszek Orpel. W gminie znaleziono też sposób na zabezpieczenie wkładu własnego, co przy niewielkim budżecie było sprawą podstawową. - Zdążyliśmy przed kryzysem wypuścić obligacje gminne na cele inwestycyjne. Mamy spokój na trzy lata. Jeszcze parę rzeczy w Jedlinie zrobimy – obiecuje burmistrz.