Ogródek dydaktyczny pozwoli zapoznać się z budową geologiczną w naszym regionie. Na żywo można w nim zobaczyć skamieniałe pnie, rośliny oraz ułożony na skarpie rys ukształtowania terenu.
- Pomysł zrodził się pod koniec zeszłego roku. Zbiegło się to z inicjacją nowej edycji konkursu organizowanego przez Toyotę. Okazało się, że jego tematyka „Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat”, idealnie pasuje do naszego pomysłu. Złożony przez nas projekt zajął pierwsze miejsce i od tego momentu zaczęliśmy działać – mówi Marcin Kuleszo, pracownik działu geologicznego Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.
Powstały ogródek skupia się na istotnych detalach. Przedstawiony przekrój ziemi, wkomponowano w skarpę, która od teraz będzie nie tylko zdobić, ale i uczyć. Pomagają w tym eksponaty oraz tablice informacyjne. Budowa ogródka trwała około 3 tygodni. Organizatorzy skupili się na detalach, które postronnym osobom nie mówią nic, jednak okazuje się, że są ważne.
- Tutaj każdy element jest dokładnie dopasowany i ma swój sens. Każda z tablic przedstawia informację, ale wiąże się jednocześnie z pozostałymi. Tak skonstruowany jest cały projekt. To wszystko to jedna spójna koncepcja - dodaje Marcin Kuleszo.