Komplet widzów na koncertach plenerowych Artura Andrusa, Mikromusic czy Jacka Bończyka. Wypełniona po brzegi publicznością Kuźnia na spektaklu Joanny Brodzik i Beaty Kawki oraz na spotkaniach autorskich z Joanną Bator i Arturem Andrusem. Porywające koncerty Remigiusza Knapika i Dmytra Makliakova, ale także spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim. Do tego wernisaże w galeriach Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury oraz w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA.
W tym roku w programie trzydniowego Festiwalu Twórczej Wyobraźni każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Festiwal, którego dyrektorem artystycznym jest Jacek Bończyk, rozpoczął się w piątek. Tego dnia publiczność do Starej Kopalni przyciągnął Artur Andrus, z którym najpierw Jerzy Kisielewski poprowadził spotkanie autorskie, a wieczorem Artur Andrus zaśpiewał na scenie plenerowej. W piątek odbył się także wernisaż wystawy „deszcz, upał, śnienie” przygotowanej przez Wałbrzyską Galerię Sztuki BWA. Wystawę sztuki współczesnej Juliusza Topolskiego wciąż można oglądać. Tego dnia
w Kuźni zaprezentował się także Remigiusz Knapik w koncercie „Post-Punk Pianist”.
W sobotę festiwal rozpoczął się od wernisażu i spotkania z fotografią w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. W Galerii na Piętrze wciąż można oglądać zdjęcia Jacka Rybitwy, a w Multimedialnej Galerii Obrazu prace przygotowane na XI Przegląd Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK oddział Ziemi Wałbrzyskiej. Tego dnia w Kuźni publiczność uczestniczyła w niezwykle ciekawej rozmowie z pisarzem Łukaszem Orbitowskim, po którym na scenie zaprezentował się aktor z Kijowa Dmytro Makliakov. Drugi dzień zakończył plenerowy koncert Mikromusic, który do Starej Kopalni przyciągnął kilkaset osób z całego regionu.
Trzeciego i ostatniego dnia festiwalu Kuźnię wypełnili fani Joanny Bator. Spotkanie autorskie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Pełna widownia była także na spektaklu Joanny Brodzik i Beaty Kawki w tym samym miejscu. Festiwal zamknął plenerowy koncert Jacka Bończyka „Licencja na lirykę”, w którym także wzięło udział blisko pół tysiąca mieszkańców Aglomeracji Wałbrzyskiej.
Wstęp na wszystkie wydarzenia był bezpłatny. Jak wynika z wyliczeń organizatorów, we wszystkich festiwalowych wydarzeniach wzięło udział ponad dwa tysiące sto osób.
Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Wałbrzych, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, Zamek Książ i Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA.