Wśród zaproszonych na konferencję gości znaleźli się przedstawiciele straży miejskiej, policji, poszczególnych rad wspólnot samorządowych oraz uczestnicy projektu.
Prelegent – Dariusz Mrozicki – szczegółowo przedstawiał poszczególne etapy poczynionych prac.
- Wykarczowano teren, usunięto korzenie i inną zalegającą starą roślinność. Zwieziono kostkę brukową, zasadzono tuje, zamontowano nowy płot, a także postawiono drewnianą altanę - wylicza Mrozicki. - Wykonano także zabezpieczenie przed porostem chwastów. W planach jest postawienie sceny, dzięki której zaistnieje możliwość organizacji koncertów, czy innych wydarzeń kulturalnych. Nie bez znaczenia było pozyskanie koparko-ładowarki, która znacząco ułatwiła możliwość przeprowadzenia niektórych prac.
Ideą projektu jest kreacja miejsca, które będzie centrum edukacyjnym, kulturalnym oraz rekreacyjnym, a także aktywizacja mieszkańców. Z tą jednak, niestety, bywa różnie. Prace okazały się dość ciężkie. Mieszkańcy często rezygnowali w trakcie wykonywania robót. Jednak nie to okazało się najtrudniejsze. Często zdarzały się bowiem kradzieże sprzętu czy materiałów, które wstrzymywały pracę.
Całkowity budżet projektu to 21 909, z czego 3 800 to dofinansowanie pozyskane od Toyoty. Przedstawiciel Toyoty, Grzegorz Górski, tak podsumował zreferowaną prezentację :
- Efekty są zgodne z tym, o co nam chodziło. Serce rośnie, kiedy widzi się, że pieniądze służą w dobrych celach. Mam nadzieję, że w przyszłości uda się skończyć wszystkie zaplanowane prace - mówi Górski.