Do 27 lutego czynna będzie wystawa „Ryciny miast śląskich z kolekcji Albrechta Haselbacha”, prezentująca miedzioryty z ogromnej, liczącej ponad cztery tysiące sztuk, kolekcji przedwojennego browarnika z Namysłowa.
Od 21 stycznia do 27 lutego czynna będzie wystawa starodruków, pochodzących ze zbiorów Muzeum w Wałbrzychu pod tytułem „Czas – Ludzie – Księgi”.
Tradycyjnie w czasie, gdy młodzież ma ferie, muzeum proponuje młodym miłośnikom sztuki miłe spędzenie wolnego czasu pod okiem pracowników muzealnego działu edukacyjnego. Różnorodne zajęcia plastyczne prowadzone będą od 14 do 25 lutego. W ostatnim dniu ferii, 28 lutego otwarta zostanie wystawa podsumowująca „Ferie w Muzeum”.
Od 4 marca do 10 kwietnia prezentowane będą akwarele i rysunki Mirosława Ogińskiego. Temat wystawy to „Cerkwie i kościoły południowo – wschodniej Polski”. Artysta robił w życiu wiele rzeczy. Tworzył scenografie, ilustrował książki, projektował opakowania. Wydaje się jednak, że jego ulubioną dziedziną twórczości jest rysowanie architektury. W przypadku tej wystawy będziemy mogli zobaczyć świątynie z polsko – ukraińskiego pogranicza, ale pochodzące z czasów, gdy Rzeczpospolita kończyła się na „dzikich polach”.
Również od 4 marca do 10 kwietnia swoją twórczość prezentować będzie Grupa „Kontrast”, która skupia sześcioro artystów z Lubelszczyzny: Hannę Korzeniowską, Leszka Niewiadomskiego, Renatę Owczaruk, Jarosława Struka, Zbigniewa Strzyżyńskiego i Małgorzatę Wzorek. Malują, a właściwie przetwarzają pejzaże
Ich pierwsza wystawa miała miejsce w Łucku na Ukrainie w lutym 2009 roku. Od tego czasu ich prace prezentowane były w Lublinie, Chełmie, w Warszawie, Kazimierzu Dolnym, we Lwowie, Częstochowie, Krakowie, Szczecinie, Vejle, Rotterdamie, Nowym Sączu, Pile, Kaliszu i w wielu innych miejscach.
Muzeum w Wałbrzychu zaprasza.