Obecny na gali finałowej był m.in. premier Donald Tusk.
Warto w tym miejscu wspomnieć, że w konkursie wystartowała Paulina Popławska, która obecnie mieszka w Świebodzicach, ale jeszcze do niedawna mieszkała w Wałbrzychu. I trzeba powiedzieć, że Paulinie zabrakło naprawdę niewiele głosów, by wejść do finałowej 10.
„Fundacja Jedyna Taka" zorganizowała I Wybory Miss Polski na wózku inwalidzkim. Jednym z celów „Fundacji Jedynej Takiej" jest promowanie osób z niepełnosprawnością oraz zmiana wizerunku osób niepełnosprawnych w tym w szczególności kobiet na szczeblu lokalnym, krajowym, międzynarodowym. „Fundacja Jedyna Taka" została powołana do życia przez dwie niepełnosprawne mamy, które chcą zwrócić uwagę na sprawy kobiet niepełnosprawnych w społeczeństwie.
Konkurs „I Wybory Miss Polski na wózku inwalidzkim" był Inicjatywą Społeczną, która miała wpłynąć na zmianę wizerunku niepełnosprawnych kobiet w naszym społeczeństwie. Organizatorzy chcieli pokazać piękne kobiety poruszające się na wózku jako kobiety aktywne, spełniające się w różnych rolach społecznych m.in. w roli matki. To kobiety pełne pasji, sił oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji własnych marzeń. To kobiety, dla których wózek nie przesądza o ich atrakcyjności.
Jedną z kandydatek startujących w konkursie była Paulina Popławska, która do niedawna mieszkała w Wałbrzychu, obecnie mieszka w Świebodzicach. Paulina studiuje Pedagogikę na III roku. W przyszłości chce pracować z dziećmi, jej pasją jest taniec towarzyski. Działa na rzecz osób niepełnosprawnych (fundacja, stowarzyszenie, wolontariat).
Paulina w konkursie wzięła udział, ponieważ jest to inicjatywa, która pokazuje, że kobieta niepełnosprawna może również spełniać swoje marzenia i pasje. Może udzielać się jak najbardziej w życiu społecznym. Osoba niepełnosprawna to osoba, która również może założyć rodzinę, mieć przyjaciół, pracować i żyć jak inni ludzie.