Do udziału w projekcie stowarzyszenie zaprasza uczestników w każdym wieku. Na początek proponujemy spotkania pod hasłem „Śladami Wałbrzyskich Legend”. To otwarte spotkania z dwójką znanych i cenionych regionalistów, którzy opowiedzą o legendach związanych z Wałbrzychem i okolicami.
– Będą to między innymi legendy o tym, jak powstało miasto, czyli o cudownym źródle, które mieściło się pod małym kościółkiem w Śródmieściu, czy też o Lisiej Sztolni. Będą także legendy o Zamku Książ. Spotkania poprowadzą Krzysztof Kułaga, przewodnik i autor książki z legendami o Wałbrzychu oraz Magdalena Woch z Zamku Książ – mówi Justyna Drapała ze Stowarzyszenia WOK – więcej o kulturze.
Pierwsze spotkanie zaplanowano 15 czerwca. Tu Krzysztof Kułaga opowie o wałbrzyskich legendach. Tydzień później, 22 czerwca spotkamy się z Magdaleną Woch, która zdradzi tajemnice Zamku Książ. Oba spotkania zaplanowano o godzinie 18.oo w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze.
W drugiej części projektu zapraszamy na warsztaty, na które będą obowiązywały zapisy, a liczba miejsc będzie ograniczona.
Tę część projektu rozpoczniemy 9 lipca od warsztatów mydlarskich. Do mydeł, nawiązując do górniczej historii Wałbrzycha, dodamy między innymi węgiel aktywny.
Projekt „zRęcznie. Historie zaklęte w rękodziele” przygotowany został przez działające przy Wałbrzyskim Ośrodku Kultury Stowarzyszenie WOK – więcej o kulturze i jest finansowany z budżetu gminy Wałbrzych.
Szczegóły na stronie: www.wok.walbrzych.pl