W sobotę dyrekcja zaprosiła do teatru 50 nauczycieli i dyrektorów wałbrzyskich szkół. Zaproponowała obejrzenie spektaklu „Bohater roku” w reżyserii Piotra Ratajczaka, a potem zaprosiła na lampkę szampana i tort. Spotkanie poświęcone było efektom współpracy teatru ze szkołami, a przede wszystkim jego ofercie edukacyjno – wychowawczej adresowanej do młodzieży.
Dyrektor Danuta Marosz proponowała zachęcanie młodzieży do udziału w działaniach okołoteatralnych. Grzegorz Stawiak opowiedział o warsztatach teatralnych, które prowadzi przy Dramacie, nakierowanych na rozwój intelektualny i artystyczny młodych ludzi. Kierownik literacki Katarzyna Migdałowska mówiła o działaniach, które wyjaśniają język teatru, a także wspierają zdolności publicystyczne uczestników zajęć warsztatowych. Karolina Marciniak proponowała happeningowe działania promocyjne.
Oferta jest oparta na wieloletnich doświadczeniach wałbrzyskiego teatru we współpracy z młodymi odbiorcami, a także współpracy merytorycznej z Instytutem Teatralnym w Warszawie w ramach programu TiSZ („Teatr i Szkoła”).
Uczestnicy sobotniego spotkania zostali uhonorowani certyfikatami Ludzi Przyjaznych Teatrowi. Dyrektor Danuta Marosz zaprosiła nauczycieli do udziału w I Debacie wokół historii i przedstawienia „Niech żyje wojna” spółki autorskiej Monika Strzępka i Paweł Demirski. Ta debata odbędzie się już 8 lutego o godz. 19.30 w teatrze.
Teatr postanowił wysłuchać społecznej opinii widza na swój temat. W kolejnych debatach każdy będzie mógł powiedzieć, co sądzi i czego oczekuje od wałbrzyskiej sceny.
Debaty odbywać się będą na Scenie Kameralnej i są również dodatkową propozycją dla uczestników Kanapy Teatralnej – prezentacji środowiska literackiego od Wrocławia i Jeleniej Góry przez Wałbrzych i czeskie Sudety – która także trwa w każdy drugi poniedziałek miesiąca w foyer Teatru Dramatycznego od godz. 18.00. II Debata wokół klasyki i przedstawienia „Zemsta” odbędzie się 8 marca o godz. 19.30. Wstęp wolny.