Przebieg pojazdu wpływa na zużycie jego podzespołów. Więcej kilometrów na liczniku to często większa szansa na awarię, a w skrajnych przypadkach nawet zagrożenie dla kierujących. Liczba przejechanych kilometrów jest także jednym z czynników, które wpływają na cenę obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Dlatego eksperci rankomat.pl, bazując na deklaracjach kierowców korzystających z porównywarki OC, przygotowali listę największych 84. miast w Polsce, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem.
Kierowcy z Wałbrzycha deklarują, że swoimi pojazdami pokonali średnio niemal 203 tys. km. Ten wynik sprawił, że miasto znalazło się na 78. miejscu zestawienia. To najgorszy wynik w całym województwie dolnośląskim. Wyżej na liście, choć również ze średnim przebiegiem powyżej 200 tys. km, znalazły się Świdnica (76. miejsce) i Legnica (74. miejsce). Najwyżej w rankingu, bo na 5. miejscu, uplasowała się natomiast stolica województwa, czyli Wrocław.
Dla porównania miasta na podium to Warszawa, Kraków i Poznań. Z deklaracji kierowców wynika, że średni przebieg dla aut z tych miast wynosi 158 tys., 161 tys. i 166 tys. kilometrów. Różnica w przebiegu między pierwszym a ostatnim miejscem na liście rankomat.pl wynosi 58 tys. km. Jest to dystans, który można wyjeździć w ciągu kilku lat.