Zespół z Wałbrzycha miał zaszczyt występować u boku takich krajów, jak: Serbia, Turcja, Bułgaria, Macedonia, Francja, Brazylia, Nowa Zelandia, Indie, Egipt, Izrael, Słowacja, Ukraina, Tajwan i Meksyk. To największa tego typu impreza w Polsce odznaczająca się niezwykle wysokim poziomem artystycznym przyjeżdżających grup tanecznych oraz wyśmienitą organizacją całego festiwalu.
Mimo niewielkiej ilości czasu wolnego, uczestnicy wyjazdu spędzili wspaniałe chwile w międzynarodowym towarzystwie, mając okazję bliżej poznać ich tradycje, stroje, tańce i pieśni oraz zaprezentować własny repertuar. W tym roku „Wałbrzych” zabrał ze sobą folklor z regionu łowickiego, nowosądeckiego oraz rzeszowskiego. Nie zapomniał również o rodzimych korzeniach. Na uroczystym spotkaniu z przedstawicielami zaproszonych Zespołów i Radą Ekspertów CIOFF, reprezentantka ZPiT „Wałbrzych” pojawiła się w stroju Dolnośląskim, natomiast jej towarzysz w stroju górniczym.
Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne, w których Zespół wziął udział odbywały się w kilku miastach: w Żywcu, Szczyrku, Wiśle, Makowie Podhalańskim i Oświęcimiu. Zespołowicze każdego dnia godnie reprezentowali swoje miasto w innym miejscu. Mimo braku w Wałbrzychu rodzimych ludowych tradycji, publiczność doceniała Zespół za wysoki poziom artystyczny i prezentację różnych regionów polski.
W festiwalu wzięły udział: grupa reprezentacyjna, grupa młodsza reprezentacyjna oraz grupa młodzieżowa, dla której był to pierwszy tego rodzaju wyjazd. Oprócz wspólnych występów, Zespół wziął także udział w wieczorze integracyjnym, podczas którego młodzież miała okazję poznać charakterystyczne dla każdego kraju zabawy.
Tydzień Kultury Beskidzkiej był dla Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych” ostatnim wyjazdem w sezonie tanecznym 2014/2015. Od września przyjmowani są do Zespołu nowi członkowie, a kadra artystyczna już dziś planuje szereg folkowych imprez, warsztatów i koncertów w nowym sezonie.