Wtorek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 4234
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Teleopieka dla seniorów

Sobota, 27 lipca 2024, 6:32
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Teleopieka dla seniorów
Fot. Gmina Czarny Bór
26 lipca w siedzibie Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze odbyło się spotkanie szkoleniowe z seniorami dotyczące realizacji Programu "Korpus Wsparcia Seniorów na 2024 rok".

Do beneficjentów trafiły opaski bezpieczeństwa SOS, które wręczyła Skibska Dorota - zastępca wójta gminy Czarni Bór.

- Dziękuję pracownikom czarnoborskiego Ośrodka Pomocy Społecznej za organizację i koordynację akcji, a seniorom, życzę, abyście nie musieli używać opaski, a jeśli zajdzie już taka konieczność, abyście otrzymali kompleksową pomoc - mówiła wicewójt.

Wdrożenie usługi w Gminie Czarny Bór, jest możliwe dzięki funduszom pozyskanym z programu zainicjowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Korpus Wsparcia Seniorów i wkładzie własnym samorządu. Całkowity koszt programu wynosi 84 797,00 zł., w tym dofinansowanie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w kwocie 67 837,00 zł., pozostała kwota stanowi wkład własny Gminy Czarny Bór. Program potrwa do końca 2024 roku.

Przedstawiciel firmy SiDLY zaprezentował urządzenie i przeprowadził krótkie szkolenie z użytkowania opaski.

Beneficjenci programu, dzięki temu, że posiadają opaskę mogą poczuć się bezpieczniej, ponieważ ich poglądowe parametry życiowe jak tętno, saturacja są na bieżąco monitorowane przez medyczną opaskę SiDLY i ratowników z telecentrum SiDLY Healthcare.

Opaski telemedyczne SiDLY, to wyrób medyczny, posiadający certyfikaty gwarantujące najwyższe standardy bezpieczeństwa. Opaska została zaprojektowana w taki sposób, by jego użytkowanie było maksymalnie proste i intuicyjne, m.in. dlatego posiada tylko jeden przycisk – SOS. Wystarczy, że użytkownik opaski założy ją na nadgarstek.

Kiedy użytkownik opaski wciśnie przycisk SOS, telecentrum otrzyma automatyczny alert, po czym nastąpi połączenie z ratownikiem z poziomu urządzenia. W sytuacji potrzeby ratownik wyśle służby ratunkowe lub skontaktuje się z wyznaczonym przez seniora opiekunem, aby jak najszybciej udzielić pomocy poszkodowanemu. W sytuacji kiedy użytkownik upadnie, i nie będzie miał możliwości wciśnięcia przycisku SOS – opaska automatycznie wykryje taką sytuację i uruchomi alarm. Tak szybka reakcja jest niezwykle ważna, ponieważ minimalizuje ryzyko wystąpienia skutków niebezpiecznych zdarzeń i ma duży wpływ na dalsze życie.

Beneficjentami programu stają się zarówno seniorzy, jak i sama gmina, która nie tylko zyskuje mieszkańca czującego się bezpiecznie we własnym domu, ale również seniora, który będzie mógł pozostać dłużej w swoim lokalnym środowisku.

Twoja reakcja na artykuł?

5
36%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
36%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group