Już od wczesnych godzin przedpołudniowych w okolicach kompleksu kulturalno-oświatowego w Czarnym Borze panował wzmożony ruch. Dzieci mogły korzystać z dmuchanego zamku. Ne zabrakło również dobrze zaopatrzonego bufetu. O godzinie 14.30 na scenie pojawił się zespół Głośna Cisza, który rytmiczną muzyką zabawiał zgromadzoną publiczność.
- Przyjeżdżam tu co rok, bo jestem miłośnikiem pierogów – mówi Kacper Wąchała. – W tym roku jest jednak znacznie więcej atrakcji pozakonkursowych. Po występie Głośnej Ciszy na scenie zaprezentowali się zapaśnicy Herosa Czarny Bór. W kilkunastominutowym pokazie zaprezentowali dużą sprawność fizyczną i niebagatelne umiejętności. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały również dzieci z Witkowa, Czarnego Boru oraz zespół ludowy Grzędowianki.- Po raz kolejny okazuje się, że Czarny Bór umie zorganizować fajną imprezę – uważa Bogdan Chołowiec z Wałbrzycha.
Jedną z atrakcji obchodów Święta Pieroga był również występ Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Występ ten wzbudził spore zainteresowanie i obejrzało go kilkaset osób. W tym czasie komisja konkursowa, która oceniała domowe wyroby, musiała zapoznać się ze smakiem pierogów przygotowanych przez gospodynie domowe oraz firmy i instytucje.
Wyłonienie zwycięzców wcale nie było łatwym zadaniem, bowiem pierogi smakowały wyśmienicie. Ostatecznie w kategorii firm i instytucji wygrał Bar „Jędruś” należący do Andrzeja Filipka. Kolejne miejsca zajęły: Samorządowe Przedszkole Publiczne w Czarnym Borze oraz Obiady Domowe „Stołówka” w Czarnym Borze należąca do Elżbiety Makuch.
Oprócz tego swoje umiejętności kulinarne zaprezentowały gospodynie z Parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Witkowie, a także świetlice środowiskowe z Jaczkowa i Witkowa oraz szkoły podstawowe z Czarnego Boru i Witkowa.
W rywalizacji indywidualnej jurorom najbardziej do gustu przypadły pierogi wykonane przez Ewę Durkacz z Borówna. Kolejne miejsca zajęły: Barbara Przychocka oraz Krystyna Chlipała. W konkursie wystartowały jeszcze Romualda Kaczanowska, Barbara Leśniewska oraz Maria Jurkowska, która otrzymała nagrodę publiczności.
Później miłośnicy sztuki mogli obejrzeć w galerii „Czarny Bór” wystawę zatytułowaną „Czarnoborzanie”. - To świetny pomysł, by organizować podobne imprezy – twierdzi Janina Rosowska z Głuszycy.
Na koniec po raz pierwszy w historii Czarnego Boru mieszkańcy tej gminy i goście przybyli z innych miejscowości mogli obejrzeć pokaz sztucznych ogni. Kilkuminutowe pokazy pirotechniczne spodobały się nawet najbardziej wybrednym widzom. - To coś nowego. Tego jeszcze w tej gminie nie było – mówi Wojciech Bochenek.