Czas długiej przerwy w działalności instytucji kultury spowodowanej epidemią koronawirusa, pracownicy Starej Kopalni wykorzystali na wzbogacenie ekspozycji. Zmiany zaszły na kilku odcinkach trasy. W sztolni szkoleniowej, gdzie prezentowane są różne górnicze prace, pojawiło się m.in. stanowisko odpalania materiałów wybuchowych wraz z linią strzałową i stanowisko wiertacza z wyposażeniem. Kolejnym miejscem z nowościami jest tunel – została tam zlokalizowana ekspozycja narzędzi i urządzeń stosowanych w pracy pod ziemią np. wyciągarki ręczne, wiertarki i młotki pneumatyczne, drobny sprzęt pomocniczy oraz ekspozycja podstawowej zabudowy górniczej. Wykonana została również imitacja podszybia (przy windzie). Eksponaty są udostępnione do oglądania m. in. w ekspozytorach wykonanych z dawnych szafek ubraniowych i w gablotach. W dawnym tunelu odstawy kamienia znalazły się również zabytkowe kopalniane wozy, drzewiarki i platformy.
Wiele nowości pojawiło się także w dawnej lampowni: „Powstała dyspozytornia ruchowo- metanometryczna z ekspozycją stanowisk dyspozytorów - gdzie prezentowana jest centrala dyspozytorska typu CP2, urządzenie łączności alarmowo-rozgłoszeniowej typu AUD-80/160 NN, centrala telemetanometryczna typu CTT-63/40 Up, centrala wentylacyjna kontroli przepływu powietrza, sygnalizator zagrożenia metanowego typu SZM-12K, centrala pomiarowa CO2 typu GMA-030” – wylicza nowe elementy ekspozycji Jan Jędrasik, dyrektor Starej Kopalni. Oprócz tego na wystawie znalazła się również replika regału składowania aparatów ucieczkowych AU-9 z kopalni Thorez.
Na ekspozycji pojawiło się więcej pamiątek związanych z historią i górniczymi uroczystościami. Oprócz kolejnych mundurów galowych i służbowych prezentowane są:
● historyczne mundury górnicze z I poł. XX w.
● historyczne kufle z Biesiad, Karczm Piwnych i Babskich Combrów,
● okolicznościowe patery wałbrzyskich kopalń, stowarzyszeń, szkół oraz spotkań gwarków, ratownictwa górniczego,
● okolicznościowa ceramika pamiątkowa z karnawałowego balu górniczego w Książu;
● zaproszenia z Karczm Piwnych
● laski sztygarskie.
Ponadto do zwiedzania została udostępniona maszynownia szybu "Sobótka".
Zwiedzanie odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym – zostały wdrożone wszystkie wytyczne Ministerstwa Zdrowia, Sanepidu oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na terenie obiektu obowiązuje noszenie maseczek i rękawiczek, zostały też wyznaczone miejsca do dezynfekcji rąk. Zwiedzanie odbywa się indywidualnie, jedynie do części podziemnej udamy się w obecności przewodnika. Godziny zwiedzania pozostają bez zmian – Stara Kopalnia zaprasza codziennie od 10.00 do 18.00 (ostatnie wejście o godzinie 16.00).