Szczególną uwagę poświęcono roślinności zlokalizowanej w Parku Zdrojowym i Parku Szwedzkim. Autorem tekstu i zdjęć jest Irena Barbara Mrozek, a album wydano na zlecenie Burmistrza Szczawna-Zdroju. To już szóste wydawnictwo promocyjne o mieście.
Od 2008 r. kontynuowana jest konsekwentnie inicjatywa wydawnicza o Szczawnie-Zdroju. Pierwsze znaczące opracowanie – album „Szczawno-Zdrój” został wydany w 2008 roku, na zlecenie Burmistrza Szczawna-Zdroju w tłumaczeniu na język niemiecki i angielski. Album stanowi kompendium wiedzy o Szczawnie-Zdroju „w pigułce” z przepięknymi fotografiami przyrody, która jest atutem uzdrowiska oraz zdjęciami budynków użyteczności publicznej i ważnych miejsc w mieście. Od czasu wydania cieszy się on dużym zainteresowaniem.
Wydawnictwo z 2010 r. poświęcone zostało Teatrowi Zdrojowemu im. Henryka Wieniawskiego, w którym przedstawiono historię i tradycje kulturalne tej instytucji kultury, wzbogaconą fotografiką upamiętniającą znaczące wydarzenia kulturalne. Album został zrealizowany w ramach projektu pn. „Opracowanie i wydanie albumów promujących uzdrowiskowo-kulturowy potencjał Szczawna-Zdroju” i dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
W ramach tego samego projektu dofinansowane zostało wydanie kolejnych dwóch opracowań o mieście: ”Szczawno-Zdrój. Miejsca, ludzie, zdarzenia” i „Relaks wśród magicznej zieleni”. Pierwsze poświęcone zostało gościom, którzy zaszczycili swoim pobytem uzdrowisko oraz wydarzeniom i miejscom, które są znaczące dla historii miasta. Drugie wydawnictwo obrazuje „magiczne” miejsca wśród szczawieńskiej zieleni, które warto zobaczyć, przy których warto się zatrzymać i zrelaksować. To miejsca wypoczynku tak biernego, jak i aktywnego, ale zawsze warte odwiedzenia.
W 2012 roku swojego wydawnictwa doczekała się szczawieńska parafia pw. Wniebowzięcia NMP. Okazja ku temu była uroczysta, gdyż w tym właśnie roku Parafia obchodziła 75. rocznicę konsekracji Kościoła. W wydawnictwie odnaleźć można historię Parafii oraz jej proboszczów, wzbogaconą licznymi zdjęciami i słowem ks. Biskupa Ignacego Deca oraz Ks. Infułata Józefa Strugarka – proboszcza parafii.
Warto podkreślić, że wszystkie wydawnictwa mają ten sam układ graficzny, różnią się kolorystyką i tematyką. To seria opracowań, której kolejnym etapem ma być kompendium poświęcone wydarzeniom z ostatnich piętnastu lat.