Wybór pierogów był ogromny. Obok tradycyjnych ruskich, z mięsem czy z kapustą i grzybami, były także pierogi z soczewicą i suszonymi śliwkami, z serem i rodzynkami, ze szpinakiem, góralskie, litewskie, z kapustą zasmażaną, z makiem, z kaszą gryczana i twarogiem, ziemniaczane z kiszona kapustą, drożdżowe z pieczarkami, z jabłkami, z brzoskwiniami, meksykańskie, sakiewki pierogowe z mięsem i grzybami, grzędowskie, fasolowe. Do tego różne rodzaje ciasta: tradycyjne, drożdżowe, kruche, różne sposoby przyrządzania: gotowane, pieczone, smażone w głębokim tłuszczu. Szczegóły receptur oczywiście objęte ścisłą tajemnicą.
Tegoroczne „Święto pieroga” połączone zostało z Festiwalem Kultury „Korona Trójgarbu”. Zaprezentowane zostały wyroby z drewna, gliny, filcu, koronek, wyroby z wstążek. Wszystko było dziełem rąk artystów z Wałbrzycha, Starych Bogaczowic, Witkowa Śląskiego i ich uczniów. Swoje malarstwo oraz stroje ludowe zaprezentowali zaproszeni przez Fundację Edukacji Europejskiej artyści z Ukrainy.
Nieodłączną atrakcją „Święta pieroga” są występy zespołów ludowych, działających w naszym regionie. Tym razem publiczność bawili: Bogaczowianie ze Starych Bogaczowic, „Echo” z Bolkowa i Grzędowianki z Grząd. Gościem specjalnym był Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.
Wyniki konkursu na „Mistrza pieroga, rozegranego w trzech kategoriach były następujące:
Kategoria I - osoby indywidualne:
1. Irena Radzimska
2. Krystyna Chlipała
2. Lilla Ladenberger
3. Ewa Durkacz
4. Barbara Przychocka
Kategoria II - instytucje i organizacje
1. Stowarzyszenie Optymistów Krzeszowskich
2. Parafia pw. Zwiastowania NMP w Witkowie
3. Zespół Szkół nr. 7 w Wałbrzychu
4. Szkoła Podstawowa w Witkowie
5. Gminne Przedszkole Samorządowe w Czarnym Borze
Kategoria III - zakłady gastronomiczne
1. Zakład Gastronomiczny Restauracja "Jędruś" K. Łękawska
2. Zakład Gastronomiczny Stołówka "Obiady domowe" E. Makuch
Nagrodę publiczności otrzymał Zespół Szkół nr 7 z Wałbrzycha
Imprezę zorganizowało Centrum Kultury w Czarnym Borze dzięki wsparciu Kopalń Melafiru „Mineral" z Czarnego Boru oraz Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu. Organizacyjnie pomogła Fundacja Edukacji Europejskiej oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury.
Patronat nad imprezą pełniła Poseł na Sejm Izabela Katarzyna Mrzygłocka oraz Wójt Gminy Czarny Bór Andrzej Chmielewski. Patronem medialnym był portal Wałbrzyszek.
- Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To bardzo dobrze, ale w hali robi się ciasno. Być może w przyszłym roku przesuniemy „Święto pieroga” na okres letni i przeniesiemy na stadion – powiedział Igor Hoffman, dyrektor Centrum Kultury w Czarnym Borze.
Na zakończenie odbył się kilkuminutowy pokaz pirotechniczny.