Dziś na placu Grunwaldzkim w Wałbrzychu członkowie SLD oraz Forum Młodych Socjaldemokratów wręczali kobietom kwiaty z okazji Dnia Kobiet.
Członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej I Forum Młodych Socjaldemokratów już od 7 lat 8 marca wręczają na ulicy kwiaty kobietom. Dotychczas czynili to w dzielnicy Piaskowa Góra, ale tym razem postanowili obdarować panie na placu Grunwaldzkim.
- Najczęściej panie bardzo przychylnie patrzą na naszą akcję. W tym roku rozdaliśmy 200 kwiatów i nasiona – mówi Andrzej Mielczarek, asystent europosłanki Lidii Geringer de Oedenberg.
Akcja rozdawania kwiatów trwała kilkadziesiąt minut i faktycznie została w ten chłodny dzień bardzo ciepło przyjęta przez wałbrzyszanki.
- SLD organizuje taką akcję, bowiem to jest święto, o którym chcemy przypominać i chcemy kontynuować tę tradycję –mówi Patryk Piekaj.