Przez 11 miesięcy seniorki i seniorzy mogli bezpłatnie skorzystać z:
- Warsztatów psychologicznych, porad terapeutów, wsparcia w sytuacjach kryzysowych. 40 godzin wsparcia psychologicznego i środowiskowego było formą przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób starszych.
- Warsztatów kompetencji cyfrowych dostosowanych do potrzeb uczestników. Podczas 40 godzin zajęć zapobiegających wykluczeniu cyfrowemu, seniorki i seniorzy uczyli się praktycznego wykorzystywania technologii cyfrowych w codziennym życiu. Nie zabrakło też zajęć o cyberbezpieczeństwie prowadzonych przez wałbrzyskich policjantów.
- Zajęć z jogi, które cieszyły się największą popularnością i zaplanowane 80 godzin okazało się niewystarczające. Co pokazuje, że osoby starsze chcą być aktywne w każdym wieku.
- Warsztatów zdrowego stylu życia prowadzonych przez terapeutki, dietetyczki, pielęgniarki. 80 godzin spotkań i międzypokoleniowych rozmów seniorów z młodzieżą z niepełnosprawnościami, o tym jak zdrowo i przyjemnie żyć.
- Bardzo się cieszymy – mówi Agnieszka Chlipała, wiceprezeska Fundacji Wałbrzych 2000 – że udało się nam zdobyć środki na sfinansowanie tych zajęć, bo zainteresowanie było ogromne. Mamy nadzieję, na kontynuację #WAKS w kolejnych latach.
Prawdziwym hitem #WAKS były zajęcia z jogi prowadzone przez Panią Ewę Jaroszyńską, seniorkę która swoim przykładem udowadnia, że można być sprawnym w każdym wieku.
– Pani Ewa pokazała nam – opowiada Anna Pawlak – że ćwiczyć można wszędzie, nawet na krześle przed telewizorem, byle
systematycznie. Bo warto dbać o siebie i się ruszać.