Czytających: 6431

Wałbrzych: Jednostronne górnicze derby

Czwartek, 3 października 2024, 8:32
Aktualizacja: 8:39
W zaległym meczu klasy okręgowej Górnik Wałbrzych rozgromił 6–0 Górnika Nowe Miasto Wałbrzych.

Faworyta tego meczu trudno było wskazać, bo Górnik Wałbrzych po świetnym początku sezonu ostatnio zaliczył dwie porażki, tymczasem zupełnie inaczej wyglądała sytuacja Górnika Nowe Miasto Wałbrzych, który zaliczył falstart, ale trzy ostatnie mecze padły jego łupem. Już w 7. minucie podopieczni Adriana Mrowca wyszli na prowadzenie po golu Rewersa. Przez kolejnych 30 minut kibicie goli nie oglądali, aż nadeszła 37. minuta i na 2-0 podwyższył Vishnitski. Po kilku chwilach na 3-0 gola zdobył Krawczyk, który skutecznie egzekwował jedenastkę. Kiedy w 54. minucie Nowak uzyskał kolejne trafienie i było 4-0, stalo się już jasne, że komplet oczek w tym meczu zgarnie Górnik Wałbrzych. W 76. Raczyński podreperował konto bramkowe biało-niebieskich i było 5-0, a ostatnie słowo należało ponownie do Raczyńskiego, który ustalił wynik spotkania na 6-0.

Górnik Wałbrzych - Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 6-0 (3-0)