W maju Janicki nagrali płytę pt. "Pamiynci ojców nasyk", która powstała dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Gminy Czarny Bór. W nagraniu brało udział prawie 60 członków zespołu. Płyta będzie dostępna m. in. na Czarnoborskich Dożynkach i IX Festiwalu Pieroga, które odbędą się w Witkowie Śląskim w dniu 16 września. Część utworów z płyty będzie można wysłuchać o godzinie 16:00 na II Festiwalu Śpiewki i Tańca Góralskiego. Będzie można również skosztować tradycyjnego oscypka i moskola góralskiego.
Sezon festiwalowy rozpoczął się Międzynarodowym Festiwalem Folkloru w Hradec Kralove - Pardubice w dniach 1-3 czerwca 2012, gdzie zespół zaprezentował program pasterski, grając na tradycyjnych instrumentach podhalańskich: koza (dudy podhalańskie), trombity i róg pasterski, dzwonki pasterskie. Zespół wystąpił tam także na uroczystości I Komunii Świętej w katedrze, później był spontaniczny koncert nut wierchowych z zamkowej wieży widokowej oraz w folwarku Strama, dawnej zagrodzie rolniczej.
Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich był wielkim sukcesem. Samo zakwalifikowanie się do festiwalu solistki Joanny Janik i kapeli Janicki to już wielki sukces. Sam udział i możliwość konkursowej prezentacji jest uważany przez wielu etnomuzykologów za nagrodę samą w sobie, to też na żaden efekt materialny członkowie grupy nie liczyli. Poziom prezentacji innych zespołów był niesamowicie wysoki. Brało udział 55 kapel, grup śpiewaczych, śpiewaków ludowych i solistów-instrumentalistów z 12 krajów świata m. in. Nepal, Armenia, Bułgaria, Włochy, Gruzja, Macedonia.
- Wieczorny telefon od organizatorów był dla nas ogromnym zaskoczeniem, ponieważ poprosili nas o przygotowanie 3-minutowego programu na koncert finałowy laureatów, na którym wprawdzie nie dostaliśmy głównych nagród, czyli "Zbyrkadeł", tylko wyróżnienia zarówno dla naszej solistki Joanny Janik w kategorii śpiewaków ludowych jaki i Kapeli Janicki w kategorii kapel góralskich - mówią członkowie zespołu.
Rezultaty koncertów były dla Janicków bardzo cenne, tym bardziej, że zostali bardzo dobrze ocenieni zarówno przez jury jak i publikę oraz mieszkańców Podhala, którzy pamiętali koncert na festiwalu sprzed 5 lat.
- Dziękujemy za szczególnie ciepłe przyjęcie pani Stanisławie Trebuni-Staszel, dyrektor artystycznej festiwalu i panu Krzysztofowi Trebuni-Tutce prowadzącemu konferansjerkę oraz osobom, które nas przygotowywały, czyli Joannie Gut-Doruli z Białego Dunajca i Januszowi Pilnemu z Leśnicy mówią członkowie kapeli Janicki.