Niedziela, 5 stycznia
Imieniny: Hanny, Szymona
Czytających: 3134
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jaka przyszłość czeka Mirosława Bartolika?

Niedziela, 28 kwietnia 2013, 15:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 16:01
Autor: PAW
Wałbrzych: Jaka przyszłość czeka Mirosława Bartolika?
Fot. red
Na ostatniej sesji Rady Miasta Wałbrzycha, radni mieli zadecydować o dalszych losach zawodowych radnego Prawa i Sprawiedliwości Mirosława Bartolika.

Punkt o rozwiązaniu umowy o pracę z radnym Bartolikiem znajdował się w porządku obrad, ale na wniosek samego zainteresowanego, został zdjęty z tego porządku.
- Jestem w trakcie rozmów i zawarcia porozumienia z poprzednim pracodawcą – powiedział na sesji Bartolik.

A oto treść uzasadnienia do uchwały, która ostatecznie nie została podjęta:

„Pismem z dnia 4 marca 2013 roku PZU Życie SA w Warszawie zwróciło się z wnioskiem o wyrażenie zgody na rozwiązanie umowy o pracę z radnym Mirosławem Bartolikiem. Pracodawca, jako przyczynę powyższego wniosku podał, iż Panu Mirosławowi Bartolikowi z dniem 31 grudnia 2010 roku zakończył się urlop bezpłatny udzielony przez pracodawcę w związku z powołaniem na 4-letnią kadencję Zastępcy Prezydenta Miasta Wałbrzycha. Po tej dacie, pomimo wielokrotnie podejmowanych przez pracodawcę prób kontaktu, Pan Mirosław Bartolik nie przedłożył wniosku o udzielenie kolejnego urlopu bezpłatnego, ani w żaden inny sposób nie usprawiedliwił nieobecności w pracy.

W konsekwencji takiego zachowania, trwająca od 1 stycznia 2011 roku absencja, została przez pracodawcę potraktowana jako nieobecność w pracy, bez prawa do wynagrodzenia.

30 stycznia 2013 roku Pan Mirosław Bartolik, za pośrednictwem poczty mailowej, zgłosił pracodawcy gotowość powrotu do pracy od 1 lutego 2013 roku nie podając, ani nie usprawiedliwiając, dotychczasowej nieobecności.

W odpowiedzi na ten wniosek pracodawca wystosował do Pana Mirosława Bartolika pismo z prośbą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji oraz poinformował, że jego powrót do pracy, na zaproponowanych przez niego warunkach, zarówno z przyczyn organizacyjnych jak i formalnych, tj. naruszenie obowiązków pracownika w zakresie usprawiedliwienia nieobecności w pracy, nie jest możliwy.

Pan Mirosław Bartolik pismem z 28 lutego 2013 roku odniósł się do wniosku pracodawcy dotyczącego usprawiedliwienia dotychczasowej nieobecności, wyjaśnienie te nie zostały przez pracodawcę przyjęte.

Wobec powyższego brak jakichkolwiek podstaw prawnych, aby uznać 24-miesięczną nieobecność w pracy Pana Mirosława Bartolika za uzasadnioną i w związku z tym rozwiązanie stosunku pracy jest w pełni uzasadnione”.

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Wałbrzychu
Maria Romańska

Czytaj również

Copyright © 2002-2025 Highlander's Group