Sobota, 4 stycznia
Imieniny: Eugeniusza, Tytusa
Czytających: 3003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: IX Sudecki Festiwal Muzyczny rozpoczęty

Sobota, 12 lipca 2014, 9:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 lipca 2014, 11:26
Autor: red.
Szczawno-Zdrój: IX Sudecki Festiwal Muzyczny rozpoczęty
Fot. red.
Wczoraj w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie–Zdroju odbył się Koncert Inauguracyjny, rozpoczynający IX Sudecki Festiwal Muzyczny, połączony z warsztatami wokalnymi dla młodych artystów estradowych i śpiewaków. W ramach warsztatów zaplanowano zajęcia zarówno wokalne jak i sceniczne.

W ramach Festiwalu odbędzie się wiele koncertów z repertuarem operowym, operetkowym, musicalowym, estradowym i oratoryjno-kantatowym. Kolejnym koncertem, po wczorajszej inauguracji Festiwalu, podczas której publiczność wysłuchała dwóch recitali - wokalnego i wiolonczelowego, będzie dzisiejszy Koncert Sakralny w kościele parafialnym w Szczawnie-Zdroju. Jutro na Zamku Książ odbędzie się Koncert Arii i Pieśni, 15 lipca w Sali Kameralnej Teatru odbędzie się audycja muzyczna, 17 lipca w Teatrze Zdrojowym zaprezentowany zostanie Koncert Musicalowy, dzień później również w Teatrze Zdrojowym odbędzie się spektakl z piosenkami Jacquesa Brela a 19 lipca w Domu Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju odbędzie się Koncert Pożegnalny, podczas którego wystąpią zarówno uczestnicy jak i wykładowcy warsztatów.

Warsztaty będą prowadzone przez dr hab. prof. PWST Izabelę Jeżowską z PWST Wrocław, dr hab. prof. AM. Iwonę Kowalską z poznańskiej Akademii Muzycznej, prof. dr hab. Ziemowita Wojtczaka z Akademii Muzycznej w Łodzi, prof. Włodzimierza Zalewskiego, reprezentującego UMFC Warszawa i Akademię Muzyczną w Łodzi, prof. Eugeniusza Sąsiadka z wrocławskiej Akademii Muzycznej, dr Joannę Litwin-Fenc, dr Renatę Mieszkiełło i mgr Marcina Grabosza również z wrocławskiej Akademii Muzycznej. Jako aktor i reżyser w projekcie udział weźmie Artur Gotz, występujący na co dzień w Teatrze „6. Piętro” M. Żebrowskiego w Warszawie i Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi.

Celem warsztatów jest doskonalenie techniki wokalnej i umiejętności interpretacyjnych, oraz rozwijanie umiejętności scenicznych i poszerzanie możliwości głosowych. Udział w warsztatach mogą wziąć wszyscy młodzi wokaliści – zarówno absolwenci i studenci wyższych uczelni muzycznych jak i uczniowie muzycznych szkół średnich a także osoby pobierające naukę prywatnie. Organizatorzy przewidzieli dwie sekcje: estradową, gdzie opracowywane będą songi z musicali, piosenki kabaretowe i utwory z kręgu muzyki popularnej i klasyczną, gdzie opracowywane będą arie operowe, operetkowe, musicalowe, oratoryjne, a także duety i tercety. Na zakończenie warsztatów uczestnicy Sekcji Estradowej wystąpią w spektaklu złożonym z piosenek Jacquesa Brela, natomiast uczestnicy obu sekcji wspólnie z wykładowcami mogą wystąpić również na koncercie musicalowym. Kierownikiem naczelnym i artystycznym Festiwalu jest dr hab. prof. PWST Izabela Jeżowska.

Czytaj również

Copyright © 2002-2025 Highlander's Group