Co to jest Dolnośląskie Zielone Złoto? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie Państwo na giełdzie. Podczas giełdy będzie można podziwiać wiele interesujących okazów takich jak np. minerały Dolnego Śląska: ametysty, kalcyty, kwarce, jaspisy oraz ciekawe agaty z Krainy Wygasłych Wulkanów. Zachwycą oko również minerały ze Świata: hiszpańskie piryty, kwarce dymne i ametysty z Brazylii. Urokiem zachwycą również kolorowe agaty z Maroka, geody kryształowe oraz krzemienie pasiaste z Polski.
Na imprezie można będzie podziwiać niepowtarzalną biżuterię, wykonaną przez wystawców z kamieni szlachetnych: szmaragdów, rubinów czy też opali, charakteryzującą się bogatym wzornictwem i oryginalnością. Dominować będą minerały łączone z naturalnymi produktami typu muszla, drewno, konopie czy też len. Zapraszamy całe rodziny, gdyż podczas giełdy będą prowadzone edukacyjne warsztaty o tematyce geologicznej: GEO–Zabawa. Podczas warsztatów będzie można zapoznać się bliżej z tematami paleontologii i geologii.
Giełda Minerałów i Biżuterii z Kamieni Szlachetnych to przyjemny akcent na zakończenie lata 2020. Zapraszamy więc wszystkich, którzy cenią sobie niebanalne spędzanie czasu, lubią podziwiać dary natury i kochają przyrodę. Warto zarezerwować termin 27 września na spędzenie miłej niedzieli w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Zagórzu Śląskim. Zapraszamy!!!
- Giełda Minerałów i Biżuterii z Kamieni Szlachetnych to kolejna dodatkowa atrakcja w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego. Staramy się zaproponować naszym Gościom niecodzienne, interesujące wydarzenia, wykraczające daleko poza nasze standardowe usługi. Mieliśmy już lokalnych wystawców z regionalnymi, ekologicznymi produktami spożywczymi, wyjątkową wystawę zdjęć przyrodniczych autorstwa Krzysztofa Żarkowskiego, zabawne "portreturki" Jana Walkowiaka, a teraz chcemy zapoznać naszych Gości z bogatym światem minerałów. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego turyści otrzymują kompleksową informację na temat atrakcji regionu, mogą zapoznać się z rybami żyjącymi w Jeziorze Bystrzyckim, mogą dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy na temat ochrony środowiska, ochrony przyrody, segregacji odpadów, uzyskać informacje na temat konieczności i sposobów oszczędzania wody, lub po prostu odpocząć i zrelaksować się w Strefie Wolnego Wypoczynku. Nie sposób pominąć Geo-Zabawę. To projekt edukacyjny, w ramach którego uczestnicy - nie tylko ci najmłodsi, mogą przeniknąć do świata geologii i archeologii - powiedział Robert Bajek, reprezentujący Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.