Wiceprezes Zarządu Okręgu Dolnośląskiego PZN i zarazem Przewodnicząca Zarządu głuszyckiego koła Bogumiła Kochanek wręczyła burmistrzowi Głuszycy Romanowi Głodowi podziękowania za udzielone wsparcie i pomoc dla koła. Uchwałą Prezydium Zarządu Głównego PZN Roman Głód został wyróżniony Odznaką Honorową Polskiego Związku Niewidomych.
Bogumiła Kochanek przekazała także Certyfikat Wdzięczności Polskiego Związku Niewidomych dla Pani Beaty Żołnieruk z podziękowaniami za życzliwość, wsparcie i pomoc okazaną osobom niewidzącym i słabo widzącym. Legitymacje Członka Nadzwyczajnego Polskiego Związku Niewidomych wraz z podziękowaniami za wspieranie działań podejmowanych na rzecz głuszyckiego środowiska osób niewidzących i niedowidzących otrzymały Panie: Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wałbrzyskiego Grażyna Owczarek, dyrektor Centrum Kultury-MBP w Głuszycy Monika Kulus, kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy Renata Sokołowska oraz dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych w Wałbrzychu Jolanta Cyran. W czasie spotkania można było usłyszeć wiele pokrzepiających słów i podziękowań dla osób i instytucji współpracujących i wpierających działalność głuszyckiego koła.
Odznaki Przyjaciela Niewidomych Bogumiła Kochanek przekazała: Mirosławowi Makowskiemu z głuszyckiego optyka, Ilonie Zalejskiej i Wojciechowi Głodkowi z Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych w Wałbrzychu, Violetcie Jeśniak z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu, emerytom i seniorom z Jedliny-Zdroju oraz Sabinie Jelewskiej z Urzędu Miejskiego w Głuszycy.
O muzyczną oprawę wydarzenia zadbali: zespół składający się z uczniów wałbrzyskiego „Energetyka” oraz Krzysztof Janas- członek PZN Świdnica.
Prowadząca uroczystość Bogumiła Kochanek przekazała serdeczne podziękowania dla burmistrza Głuszycy Romana Głoda, burmistrza Jedliny- Zdroju Leszka Orpla i Beaty Żołnieruk za pomoc w zorganizowaniu spotkania i ufundowanie poczęstunku dla przybyłych na uroczystość. Podziękowania otrzymał także Grzegorz Czepil z Jadła w Głuszycy.
Osobom niewidomym i niedowidzącym życzymy dużo zdrowia, wielu radosnych i optymistycznych chwil oraz odczuwalnego ciepła i wsparcia ze strony przyjaciół i życzliwych osób w zmaganiu się z niedogodnościami życia codziennego.
Przypomnijmy, że święto osób niewidomych i niedowidzących obchodzone jest corocznie 15 października od 1964 roku. Celem obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski jest przedstawienie opinii publicznej, środkom masowego przekazu, rządom i władzom lokalnym problematyki osób niewidomych i niedowidzących. Święto jest okazją, by przypomnieć zdrowej części społeczeństwa, że niewidomi i niedowidzący istnieją, chcą żyć tak jak wszyscy inni obywatele kraju i świata - bez ograniczeń i bez fałszywej litości.