Poniedziałek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 4767
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Dla Niepodległej” – gra dydaktyczna w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu

Piątek, 19 października 2018, 10:47
Autor: red
Wałbrzych: „Dla Niepodległej” – gra dydaktyczna w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu
Fot. organizatorzy
Wałbrzyska „Piętnastka” po raz kolejny zaprosiła uczniów na niecodzienne wydarzenie.

„Uczyć – bawiąc” – te słowa Ignacego Krasickiego, związanego własną twórczością z pracami Komisji Edukacji Narodowej, zainspirowały organizatorów gry dydaktycznej, która odbyła się w szkole w dniu 12 października. Dodajmy, że tego typu działanie edukacyjne organizowane jest od wielu lat, za każdym razem pod innym hasłem.

Tematyka tegorocznej gry: „100 lat Niepodległości Polski”, wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania naszej suwerenności. Nauczyciele przygotowali zadania, które każda grupa realizowała w ciągu 10 minut. Klasy podzielono w taki sposób, aby wszyscy uczniowie wzięli udział w dziewięciu etapach zabawy. Każdy, zakończony sukcesem etap rywalizacji, uprawniał grupę do otrzymania emblematu związanego z symboliką niepodległości.

Bohaterami mini wykładów i zadań, których rozwiązanie wymagało kreatywności oraz aktywności ruchowej, uczyniono Polaków: wnoszących tak wielki wkład do rozwoju światowej nauki, polityki, ekonomii, kultury oraz sportu. Podkreślono również głęboki humanitaryzm, płynący z działania wybitnych rodaków.

Uczniowie zapoznali się z sylwetkami m.in.: Janusza Korczaka, Janusza Kusocińskiego, Eugeniusza Kwiatkowskiego, św. Jana Pawła II, Ignacego Paderewskiego, Ireny Sendlerowej, Ireny Szewińskiej, św. Urszuli Ledóchowskiej, Hugona Steinhausa, polskich himalaistów, chemików, geografów, pisarzy oraz noblistów.

W dniu, w którym dominowały w szkole barwy biało – czerwone, nie zapomniano o słowach wielkiego patrona budowy portu w Gdyni, Eugeniusz Kwiatkowskiego, o Polsce jako państwie: „silnym wewnętrznie, budzącym szacunek na zewnątrz, przenikniętym walorami kultury i cywilizacji, nowoczesnym, mnożącym w wyścigu pracy własne wartości materialne i moralne”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2025 Highlander's Group